Wydłużyli konsultacje z mieszkańcami

Piastów

Przypominamy! W Piastowie trwają konsultacje z mieszkańcami dotyczące nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Fiołkowej i Lisa-Kuli w Piastowie. Konsultacje wydłużono do 11 września.

Jak ma się zmienić ruch na wspomnianym skrzyżowaniu? Przebudowa skrzyżowania ul. Lisa Kuli z ul. Fiołkową ma na celu poprawę przejezdności przez skrzyżowanie oraz poprawę warunków bezpieczeństwa. Cały ruch generowany przez tereny przy ul. Fiołkowej będzie kierowany wyłącznie w prawo w ul. Lisa Kuli i dalej na wiadukt nad autostradą w kierunku Ożarowa. Geometria skrzyżowania oraz oznakowanie nie pozwoli na skręt pojazdów (w tym w szczególności samochodom ciężarowym) w lewo w ul Lisa Kuli i wjazd do Piastowa, co uchroni miasto przed ciężkimi pojazdami. Dodatkowo ruch pojazdów z kierunku Ożarowa Mazowieckiego w lewo w stronę ul. Fiołkowej będzie kierowany poprzez dobudowany pas lewoskrętu, tak aby nie blokować ruchu na wprost w kierunku Miasta Piastów. Poprawa promieni łuków na skrzyżowaniu, wykonanie wysepek dzielących oraz dobudowa chodnika poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Koncepcje zmiany organizacji ruchu przygotowała firma Panattoni. Władze Piastowa zdecydowały się na przeprowadzenie konsultacji na temat planowanych zmian. Mogą wziąć w nich udział tylko mieszkańcy Piastowa posiadający czynne prawa wyborcze. Mieszkańcy w konsultacjach odpowiadają mają odpowiedzieć na pytanie: „Czy akceptuje Pani/Pan koncepcję zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa -Kuli w Piastowie – przygotowanej przez firmę Panattoni?”.

Konsultacje pierwotnie miały zakończyć się 31 sierpnia, jednak władze miasta zdecydowały się na zmianę terminu. Konsultacje mają zakończyć się 11 września. Wszystkie dokumenty wraz z wzorem ankiety i mapą dostępne są tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wydłużyli konsultacje z mieszkańcami”

  1. PS pisze:

    Drodzy Mieszkańcy Piastowa, udajcie się na te konsultacje i głosujcie przeciwko wprowadzeniu tego układu. Jeśli do niego dopuścicie, ruch cięzki wleje się od północy do miasta, całkowicie paralizując dojazdy do i od Poznańskiej. Niech Panattoni zbuduje sobie dojazd od strony sewrisówki A2, a nie przez i tak mocno obciążoną ulicę Piastowską. Ta koncepcja to tragedia dla mieszkańców i całego miasta.

  2. Łapa do łapy pisze:

    Kilku pracowników urzędu na pewno skorzysta. Reszta mieszkańców geba na kłódkę bo nie wy podejmujecie decyzję (czyt. jak w przypadku budżetu obywatelskiego).

  3. z ciekawości pisze:

    Czy Piastów skorzysta jakoś na tych halach Panattoni? Czy tylko nam będą drogi rozjeżdżać, a podatki zgarnie Ożarów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły