Kiedy dalszy ciąg remontu ulicy Promyka?

Region

Mieszkańcy Gąsina dziwią się, dlaczego przebudowa ul. Promyka została zrobiona tylko w połowie. – Czy to znaczy, że dalsza część ulicy nie będzie modernizowana? – pytają. Są zaniepokojeni tą sytuacją, bo nawierzchnia od dawna domaga się remontu.

Ul. Promyka to droga powiatowa. Jak informuje pruszkowskie starostwo, dokumentacja techniczna modernizacji rzeczywiście została wydana na całą długość ulicy. Powodem, dlaczego modernizację zakończono mniej więcej w połowie długości były warunki techniczne.

– Ul. Promyka wyremontowaliśmy na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Wiśniowej, ponieważ tam została przebudowana kanalizacja sanitarna i nową nawierzchnię można było położyć bez obaw, że zostanie zniszczona przez prace prowadzone przy budowie dalszego odcinka kanału sanitarnego – mówi Sławomir Walendowski, wiceszef Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.
Co zatem będzie z dalszym odcinkiem drogi? Sławomir Walendowski podkreśla, że jej modernizacja jest wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2011 – 2012.

Polska specyfika remontów i modernizacji dróg polega na tym, że po położeniu nowej nawierzchni droga jest rozpruwana, bo trzeba wykonać prace przy kanalizacji. Następnie jest łatana i rozpruwana ponownie, bo trzeba wykonać prace przy sieci telefonicznej. I znów kładzione są łaty. W ten sposób droga po remoncie jest od razu zniszczona. Ponieważ wiadomo, że na odcinku ul. Promyka za ul. Wiśniową będą prowadzone prace przy budowie kanału sanitarnego, powiat wolał poczekać z modernizacją. Przeprowadzi się ją po zakończeniu prac związanych z kanalizacją.

– Termin rozpoczęcia budowy kanału sanitarnego nie został jeszcze określony – tłumaczy Sławomir Walendowski. Zapewnia jednak, że do czasu rozpoczęcia modernizacji dalszego odcinka ulicy, powiat będzie wykonywał na nim bieżące roboty utrzymaniowe.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.