Nowy budynek urzędu gminy wizytówką Nadarzyna

Region

Budowany od ubiegłego roku budynek urzędu gminy ma już wkrótce stać się wizytówką Nadarzyna. Obiekt, łączący funkcjonalność z nowoczesnością i elementami tradycji, ma kształt litery C, widowiskowe patio oraz wieżę z herbem Nadarzyna i zegarem. Koszt jego budowy i wyposażenia to ponad 13 mln zł.

O tym, że nowy budynek urzędu gminy jest potrzebny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obecnie mieszkańcy nie mają możliwości załatwienia spraw w jednym miejscu. Urząd gminy i jego jednostki znajdują się w czterech rozproszonych budynkach. Mieszkańcy nie mają komfortu, gdy przychodzą załatwić jakąś sprawę.

– Teraz w jednym pokoju pracuje pięć osób. W nowym budynku pokoje będą dwuosobowe. Pozwoli to na lepszy kontakt interesanta z pracownikiem urzędu, poprawi szybkość i jakość pracy – mówi Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna. Zyska również rada gminy, która obecnie swoje obrady zwołuje w miejscowym domu kultury, gdzie znajduje się część urzędu gminy.

Wójt nie kryje, że kształt budynku i jego przystosowanie do potrzeb to jego koncepcja. Szczególnie dumny jest z wprowadzenia elementu wieży z herbem i zegarem. Jednak przede wszystkim zależało mu na funkcjonalności. Dlatego w powstającym obiekcie będzie też Urząd Stanu Cywilnego i poczta. Ta ma wynajmować pomieszczenia w nowym budynku przez trzy lata. Przewidziano też salę konferencyjną na 80 osób z wyposażeniem multimedialnym.

Pomyślano też o utworzeniu dróg wewnętrznych i tak potrzebnych miejscach parkingowych. Z dokumentacji przetargowych wynika, że ma ich być 95, ale wójt twierdzi, że będzie ich więcej.
Niedawno ogłoszono przetarg na wykonanie posadzek i okładzin schodów z płyt granitowych. Te mają tworzyć klimatyczną całość z wyglądem zewnętrznym obiektu, który utrzymany jest w konwencji jasnego żółtego klinkieru, aluminium i szkła.

Wykonawca ma czas na uporanie się z pracami do lutego 2011 r. Wówczas planowane jest zakończenie inwestycji. Jednak wójt Grzyb uważa, że dotrzymanie tego terminu zależeć będzie w dużej mierze od warunków pogodowych. Te bowiem, szczególnie w naszym klimacie przekładają się na tempo prac budowlanych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.