Wycinka topoli w Szczęsnem

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki zdecydowała o wycięciu zniszczonych drzew we wsi Szczęsne. Urzędnicy przewidzieli jednak nasadzenia zastępcze.

W gminie Grodzisk Mazowiecki pod koniec tygodnia nastąpiła wycinka topoli rosnących na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Orlej we wsi Szczęsne. Drzewa były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu. Urzędnicy długo zastanawiali się nad zasadnością wycinki. Drzewa były w złym stanie i nie było szans na ich odratowanie. Ponadto zagrażały one bezpieczeństwu.

Topole to niezwykle kruche drzewa. Przy gwałtownych zmianach pogodowych a w szczególności podczas silnych wichur mogą one doprowadzić do groźnego wypadku.

Urzędnicy przewidzieli nasadzenia zastępcze. Gmina Grodzisk Mazowiecki posadzi w pobliżu i na terenie cmentarza 24 platany klonolistne, 19 klonów czerwonych oraz 3 brzozy brodawkowe. W przyszłości rozrośnięte drzewa stworzą zielone aleje. Urzędnicy wybrali do nasadzeń zastępczych gatunki, które nadają się do parków oraz do pasa zieleni tuż przy ulicy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.