Wycieczka rowerowa

Region

Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza 11 lipca (niedziela) miłośników historii na wycieczkę rowerową śladami ciekawych miejsc w okolicach Brwinowa.

Zbiórka odbędzie się na placyku przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Brwinowie o godzinie 9.45.

Trasa wycieczki:

1. Jedziemy do Otrębus, do Toeplitzówki, gdzie poznamy historię tego pałacyku.
2. Stamtąd skierujemy się do Karolina, siedziby zespołu „Mazowsze”, zwiedzimy muzeum oraz „Matecznik Mazowsze”; pan Adam Trąbiński opowie o budowie obiektu i wyposażeniu technicznym nowej sceny, poznamy też historię starego obiektu i wydarzeń wojennych. Następnie zwiedzimy park, okopy i ziemianki z okresu II wojny światowej oraz kurhan z okresu I wojny światowej.
3.Z „Mazowsza” ruszymy trasą rowerową przez Las Młochowski. Na skraju, u jego wylotu – odpoczynek i drugie śniadanie.
4.Po posiłku pojedziemy do Żółwina. Zwiedzimy park przy dworze żółwińskim i wysłuchamy prelekcji Grzegorza Przybysza – „Antoni Ossendowski w Żółwinie w okresie II wojny światowej”.
5.Kolejny etap to Podkowa Leśna i Muzeum Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów. Posłuchamy opowieści Wiesława Kępińskiego, wychowanka państwa Iwaszkiewiczów, o powojennej historii domu oraz wspomnień wojennych autora książki „Sześćdziesiąty pierwszy”.
6.Wycieczkę zakończymy w „Zagrodzie”, siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa”.

Zabieramy: sprawny rower, prowiant, napoje, aparaty fotograficzne, 15 zł na bilety wstępu oraz, rzecz jasna, dobry humor!

Uwaga! W przypadku deszczu wycieczka odbędzie się w innym terminie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.