Wyburzą kolejne rudery

Grodzisk Maz.

W nowym roku gmina Grodzisk Mazowiecki nie zwalnia tempa. Kolejne stare budynki, które nie nadają się do zamieszkania, zostaną wyburzone. Mowa o obiektach przy ul. Harcerskiej.

W minionym roku w Grodzisku wyburzono kilka ruder. W żaden sposób takich zabudowań nie da się wykorzystać, ponieważ stwarzają niebezpieczeństwo, a ich remont pochłonąłby dużo funduszy. Dlatego gmina zdecydowała się sukcesywnie „oczyszczać” swoje działki z takich budynków. Ogłoszono przetarg na zlikwidowanie kolejnych dwóch.

Tym razem znikną rudery przy ul. Harcerskiej  5 i 10. Oprócz wyburzenia, zamówienie obejmuje uprzątnięcie terenu oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Przy Harcerskiej  5 znajduje się obiekt mieszkalny o powierzchni zabudowy 115 m kw. oraz dwa niewielkie budynki gospodarcze. Natomiast przy Harcerskiej 10 stoi budynek wielorodzinny o pow. 105 m kw., a także nieruchomość gospodarcza.

Termin wykonania zamówienia to 40 dni od dnia podpisania umowy z wybranym w drodze przetargu wykonawcą.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.