Wybuch gazu w bloku przy Traugutta

Grodzisk Maz.

W nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Traugutta w Grodzisku doszło do wybuchu gazu. Jedna osoba trafiła do szpitala.

O szczegóły tego zdarzenia zapytaliśmy grodziskich strażaków. – Tuż przed godz. 3.00 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie, że w trzypiętrowym bloku przy ul. Traugutta doszło do wybuchu gazu propan butan. Gaz ulatniał się z 11-kilogramowej butli podłączonej do kuchenki. Nie wybuchła sama butla, tylko gaz, który się z niej ulatniał – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

– Zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu na parterze. Przebywały w nim trzy osoby, dwie dorosłe i 13-letni chłopiec. 64-letni mężczyzna, który spał w kuchni, czyli tam gdzie butla była podłączona, doznał poparzeń głowy, twarzy, brzucha, rąk. Pierwszej pomocy udzielali strażacy, a następnie ratownicy medyczni. Mężczyzna był przytomny, został przewieziony do szpitala. Dwie pozostałe osoby nie doznały obrażeń. Konstrukcja budynku nie została naruszona, wybuch uszkodził okno. Nie doszło też do pożaru. Nie było więc potrzeby ewakuacji – dodaje st. bryg Tryniszewski.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wybuch gazu w bloku przy Traugutta”

 1. PK pisze:

  Drodzy Państwo przed ocenianiem i pisaniem bredni należy zapoznać się z zaistniałą sytuacją. Jeśli ktoś mieszka w lokalach socjalnych nie oznacza, że jest patologią, pijakiem itd. widać tak życie się ułożyło. Zamiast atakować należy współczuć w tragedii.

 2. Robert pisze:

  Kuchnia nie służy do spania, podobnie jak np. łazienka, ubikacja, pralnia, garaż czy spiżarnia. Gdyby starszy pan nie spał w kuchni to nie odniósłby takich obrażeń.

 3. andrzej pisze:

  To chyba te bloki z mieszkaniami socjalnymi. Za dużo %.

  • Xxxx pisze:

   Puknij sie w łeb gościu. Jak nie wiesz to nie gadaj ze lokatorzy byli pod wpływem alkoholu!!! Bo mi wiadomo ci ludzie u których wybuchł gaz nie piją !!!

 4. Prrrr pisze:

  A co to się stanęło się?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły