Wybrano wykonawców, którzy zajmą się skwerami i parkiem

Michałowice

Wracamy do tematu. Na początku października Urząd Gminy Michałowice ogłosił przetarg na założenie czterech skwerów i rewitalizację parku. Teraz poznaliśmy wykonawców tych zadań.

Przetarg został podzielony na pięć części. Pierwsza dotyczy założenia skweru z miejscem na relaks przy ul. Błękitnej i ul. Borowskiego w Michałowicach Wsi. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Venuland. Kwota wynosi niecałe 40 tys. zł. Druga część z kolei to założenie skweru przy ul. Konwaliowej w Pęcicach. Tu wybrano ofertę firmy Sorted – 42,8 tys. zł. Skwer powstanie również przy ul. Brzozowej w Pęcicach małych. Jego założeniem zajmie się też Sorted, który zaoferował 33,2 tys. zł. Czwarta część to skwer przy ul. Turystycznej w Komorowie Wsi. Najkorzystniejsza oferta należy do firmy Sorted – 142 tys. zł. Ostatnim elementem tego przetargu jest rewitalizacja parku w Regułach. Kwota za jaką zostanie zrealizowane to zadanie to niewiele ponad 70 tys. zł. Pracami zajmie się firma Venuland.

Co się zmieni? Zakres prac obejmuje zakup, transport i posadzenie drzew, bylin, traw, krzewów i roślin ozdobnych we wskazanych miejscach na terenie gminy. Prace realizacyjne powinny być wykonywane z użyciem materiałów o odpowiednim standardzie. Co więcej, na nasadzenia wieloletnie wykonawca udzieli gwarancji do końca grudnia 2020 roku.

Jakie rośliny zostaną posadzone? Ich dokładny spis znajdziecie tutaj.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wybrano wykonawców, którzy zajmą się skwerami i parkiem”

 1. Pan Owca pisze:

  Nie przesadzajmy. Używanie słowa ‚przetarg” w samorządach to lekkie nadużycie. Zwłaszcza w drogówce. Kierownik referatu decyduje z kim umowę mu się opłaci podpisać, a nie tam przetarg.

 2. Merry pisze:

  Nie głosowałam na Panią wójt, ale pod wrażeniem jestem jak szybko wdraża to co zapowiedziała w kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły