Wybrano wykonawcę łącznika ul. Sienkiewicza i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej

Pruszków

14 kwietnia pruszkowskie starostwo ogłosiło przetarg na budowę łącznika między ul. Sienkiewicza i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Wykonawca robót został wybrany 18 maja.

Rozbudowę ul. Sienkiewicza podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje przebudowę ul. Sienkiewicza od ronda przy CH Nowa Stacja do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Zadaniem wykonawcy będzie m. in. wymiana nawierzchni jezdni i chodników, przebudowa sieci elektroenergetycznej. W pobliżu dworca PKP pojawi się także przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Według zaleceń prace te powinny odbyć się w sezonie wakacyjnym.

Drugi etap to budowa nowego odcinka ul. Sienkiewicza łączącego ul. Kościuszki z ul. Parkową i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Prace obejmą przebudowę skrzyżowania z ul. Kościuszki, budowa nowej jezdni od ul Kościuszki do Parkowej, budowa zjazdu do posesji LO im. T. Kościuszki. Z tym etapem będzie wiązać się także wycinka kolidujących drzew oraz rozebranie budynku u zbiegu ul. Parkowej i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Na tę inwestycję Powiat Pruszkowski zamierza przeznaczyć kwotę przeszło 11,1 mln zł. Do przetargu na roboty zgłosiła się jedna firma – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT Sp. z o.o. z Warszawy. Za wykonanie budowy łącznika, zaproponowała ponad 11,3 mln zł. Starostwo przyjęło ofertę. Przy rozbieżnościach kwotowych czytamy w uzasadnieniu wyboru, że „Zamawiający zwiększył środki do wartości złożonej oferty”. Na realizację inwestycji wykonawca ma niecałe 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 34

34 odpowiedzi na “Wybrano wykonawcę łącznika ul. Sienkiewicza i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej”

 1. Żbik pisze:

  Takie są efekty przekształcania miasta przemysłowego w jedną wielką sypialnię pozbawioną wydolnej infrastruktury drogowej – patrz wieczny korek na Bolka Prusa… To samo za chwilę będzie z Sienkiewicza i nic tu nie da łącznik z Miry – tylko pogorszy sprawę. Ruch, do tej pory dławiony przez wąskie uliczki, wleje się szerokim strumieniem w okolice dworca PKP i wtedy dopiero wszystko stanie dzięki przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną – a można było przy okazji modernizacji przejścia podziemnego przebić tunel pod Sienkiewicza i byłoby bezkolizyjnie… Bezsens budowania wielkich osiedli wewnątrz starej aglomeracji widać jak na dłoni…

 2. Artur pisze:

  Pruszków od dobrej dekady rozwija się w zawrotnym tempie i przebudowa to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Szkoda tylko, że nie ma jakiegoś szkicu wizualnego, bo z artykułu wynika, że droga i przelot będą tylko odświeżone plus dodatki jak latarnie, czy kostka chodnika, owy łącznik, jednokierunkowy, przecież jest. Przez fakt, że jestem z tejże właśnie okolicy, to uważam, że jeśli chodzi o rozbudowę łącznika jako dwukierunkowego, to i tak będą korki, których jeszcze dziesięć lat temu nie było na Sienkiewicza. Moim zdaniem powinno się puścić długą prostą od Śienkiewicz/Kościuszki przez skwer, aż do Ursusa i dać w zamian mieszkańcom kilkukilometrową trasę dla rowerów, biegaczy, spaceru. Natomiast jeśli chodzi o dworzec jako punkt spotkań, to pozwolę sobie, bo obserwuję na spacerach, stwierdzić, że niepisanym miejscem spotkań w Pruszkowie jest fragment ulicy Niecała ( na wysokości makdonald) tam powinno się powielić ilość ławeczek , symboliczny zegar, zagospodarować pasy zieleni przy tej szerokiej drodze, bo tam najwięcej ludzi się umawia i spotyka. Pozwolę sobie jeszcze na kąśliwą uwagę ku naszemu prezydentowi , który w wywiadzie snuł plany na przyszłość Pruszkowa z ” masą ” atrakcji w tle. Kochany Nasz Pawle maphia- pozwolę sobie użyć żartu – to przede wszystkim” szacunek dla bosa” tu bym szukał rozwoju kulturalnego dla Pruszkowa, by szerzyć kulturę osobistą względem drugiego człowieka, poszanowanie, godność… Czy nie Macie wrażenia, że ta podstawowa grzeczność, jak dzieńdobry, dziękuję, pomogę zatarła się przez umysł zlepiony w ekran telefonu.

 3. Mieszka.nie.c pisze:

  Popiram tę wypowiedź. Drzewa łatwo wyciąć, te które we wcześniejszych projektach miały być zachowane już na wszelki wypadek zostały porzez lata wycięte. A kto myśli o mieszkańcach, myśli się jedynie o samochodach. I płaci za brak ochrony środowiska grube miliony. Łatwiej zapłacić i wyciąć drzewa, które chronią i niwelują smog linii kolejowej. Ze spokojnego zakątka Pruszkowa zrobić ruchliwą drogę. Po co wybudowano ogromny parking, który miał spowodować ograniczenie ruchu samochodowego „parkuj i jedź” po co parkować można jechać

 4. Albert pisze:

  Kto widział co dzieje się na Parkowej i Sobieskiego w godzinach szczytu ten wie jak bardzo potrzebny jest ten łącznik.

 5. parzniewianin pisze:

  Jak to nie wiecie po co to chca zbudować ? Nastepnym etapem bedzie zrobienie z ulicy Kościuszki deptaka z zakazem ruchu . Tak jak w Grodzisku. I wtedy sie zacznie. Kto bywa w Grodzisku samochodem wie co sie tam dzieje.

 6. Arek pisze:

  Droga bardzo potrzebna i od lat wyczekiwana. Brawo

 7. Lee pisze:

  Już wzięli się za niszczenie otuliny Parku Potulickich a teraz to…ech

  • Arrek pisze:

   Otulina ? A co to ? Za chwile będzie otulina otuliny. Mieszkasz w mieście parki maja granice a nie otulinę.

 8. Jacek pisze:

  Żaden z wypowiadających się to nawet nie mieszka w okolicach tego miejsca bo jak byście tam mieszkali to byście wiedzieli co da ten łącznik

  • Anonim pisze:

   Teraz to jest cichy zielony zakątek. Wg. ciebie po budowie tego czegoś będzie fajniej ?

   • patyczek pisze:

    Będzie dla mieszkańców okolicznych uliczek bo Sobieskiego, Owocowa, Parkowa które też były cichymi i zielonymi zakątkami a teraz są głównymi ulicami wyjazdowymi z Pruszkowa gdzie w godzinach szczytu nie da się przejechać.

 9. Greg pisze:

  A ja jestem na tak. To bardzo dobry pomysł.

 10. kol pisze:

  W tym projekcie rzeczywiście nie widziałem informacji jak to wpłynie na ruch w tej części miasta – jednokierunkowa Kościuszki itd.
  Niemniej to co dzieje się tu teraz to jest stan średnio akceptowalny. Przez Kościuszki strach dziecko do sklepu wysłać, ulica jest strasznie dziurawa, chodnik przy parku – również tragedia. Parkuje się wygodnie, chodzi źle.
  Oczywiście szkoda parku i drzew. Niemniej ja nie wiem i nie umiem ocenić czy to ułatwi ruch w centrum czy wręcz przeciwnie. I nie wiem, czy ktoś to próbował policzyć.

 11. hjg pisze:

  tak jest, zaorajmy wszystkie tereny zielone i w ich miejsce WIĘCEJ DRÓG, WIĘCEJ OSIEDLI NAJLEPIEJ TAKICH 10 PIĘTROWYCH. NIECH ŻYJE ZSSR

 12. badura pisze:

  Brawo wreszcie coś dobrego, a pan z Gomulina razem z Antonim P. niech wyprowadzą się z naszego miasta lub wezmą za leczenie-może leki za słabe biorą.🤣

 13. Ba! Reja pisze:

  – Powiedz mi, po co jest ten mis (=łącznik)?
  – Właśnie, po co?
  – Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
  – Protokół zniszczenia.
  – Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

  • MJP pisze:

   Wychodzisz czasami z domu? Przechodzisz przez Wojska Polskiego? Nie martwi cię brak obwodnicy miasta? Obejrzyj film raz jeszcze bo chyba nie zrozumiałeś sensu budowy misia skoro porównujesz go do tej inwestycji.

   • Ba! Reja pisze:

    Albo ja czegoś nie rozumiem, jak sugerujesz, albo Ty, wiec może mi to proszę wyjaśnij. Odpowiadając na Twoje pytania: tak, wychodzę i widzę co się dzieje i na WP, i na pozostałych ulicach, jest źle delikatnie mówiąc. Martwi mnie brak obwodnicy miasta, ale na to włodarze nie mają kompletnie żadnego pomysłu, a tym bardziej pieniędzy. Choć może i lepiej, że nie maja pieniędzy, bo z tymi ich pomysłami to strach pomyśleć, którędy by te obwodnice chcieli puścić. Ale zaraz, czy Ty myślisz, ze łącznik Sienkiewicza-MZS to ma być właśnie obwodnica??? Może obwodnica ul. Kościuszki… to jest właśnie dla mnie ten miś, bo jest kompletnie zbędny i nieprzemyślany… można wydać 11.5MPLN z nieswoich pieniędzy to je wydajmy, przecież to nie nasze… a co ten łącznik da? Nie wiadomo, bo nikt nie zrobił żadnych analiz ani pomiarów. No to dla mnie miś

    • MJP pisze:

     Wystarczy spojrzeć na mapę. Ten łącznik jest częścią całego układu drogowego, który ma się kończyć przy biedronce na Parzniewie. Jak myślisz którędy będą jeździć do Warszawy, Ursusa, Piastowa mieszkańcy: Brwinowa, Parzniewa, blokowisk Gomulińskiego, Akacjowej, Dębowej, Działkowej czy Gąsina? Te wszystkie auta znikną z Wojska Polskiego i Powstańców. Jest ich bardzo dużo. Menele z 500 plus opijający zdrowie Jarosława też przy okazji stracą miejsce schadzek przy pkp. Ten łącznik jest bardzo potrzebny przyjacielu.

    • Mieszka.nie.c pisze:

     Popiram tę wypowiedź. Drzewa łatwo wyciąć, te które we wcześniejszych projektach miały być zachowane już na wszelki wypadek zostały porzez lata wycięte. A kto myśli o mieszkańcach, myśli się jedynie o samochodach. I płaci za brak ochrony środowiska grube miliony. Łatwiej zapłacić i wyciąć drzewa, które chronią i niwelują smog linii kolejowej. Ze spokojnego zakątka Pruszkowa zrobić ruchliwą drogę. Po co wybudowano ogromny parking, który miał spowodować ograniczenie ruchu samochodowego „parkuj i jedź” po co parkować można jechać

     • mjp pisze:

      Powstają nowe bloki i osiedla więc muszą też powstawać nowe drogi. Nie ma innego rozwiązania. Ja mieszkam na Dobrej, moje dziecko będzie chodzić do SP nr8 na Obrońców Pokoju. Nie wyobrażam sobie żeby przy tym natężeniu ruchu dochodziło samo do szkoły pomimo sygnalizacji świetlnej.

  • mła pisze:

   dokładnie

  • BM pisze:

   Pamiętasz walkę o ulicę Pogodną? Trwała 10 lat. Niepotrzebna, wzmocni ruch pod oknami , zabierze plac zabaw. Dziś nikt sobie nie wyobraża Pruszkowa bez tej drogi. Może będzie tak z łacznikiem?

 14. Anty pisze:

  Co to da? Wyprowadzenie 11.5 miliona zł. I o to chodzi, a nie o żadne usprawnienie ruchu w Pruszkowie.
  Jakby chcieli usprawnić ruch w Pruszkowie to by zbudowali postulowany od lat łącznik dw718-dw701 przy wezle na A2

 15. mieszkaniec pisze:

  No trochę nie wiem po co jest wykonywana taka droga. Co to da? Jeżdżę ul. Sienkiewicza i ul. Kościuszki codziennie i nie ma, aż takiej tragedii. Owszem jest ruch i trochę się korkuje w związku z przejściem dla pieszych koło PKP ale poza tym ulica jest drożna. Czy jest gdzieś uzasadnienie tej inwestycji?
  Szczerze powiedziawszy wspominali o budowie drogi przytorowej aby wyprowadzić ruch w stronę Brwinowa i poluzować rondo u zbiegu ulic Gomulińskiego i Staszica. Trochę się zabierają za usprawnienie ruchu w Pruszkowie od złej strony.
  Oczywiście wymiana nawierzchni na Sienkiewicza jest bardzo potrzebna. Pozdrawiam

  • X pisze:

   Zgadzam się. Dodatkowo na ten łącznik poświęci się skwerek i ileś dużych drzew. Nie rozumiem tego.

  • Kazik pisze:

   Tragedie proszę Pana to mają mieszkańcy okolicznych uliczek przez które wszyscy kierowcy sobie skracają drogę a które nie są dostosowane do ruchu który się nimi odbywa.

 16. dni Pruszkowa pisze:

  Zamienić Pruszkow w jeden wielki łącznik.(o,ó ?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły