Wybraliście lokalizacje PRM

Pruszków

Wiemy już gdzie pojawią się stacje Pruszkowskiego Roweru Miejskiego wybrane przez magistrat. Sprawdziliśmy gdzie waszym zdaniem, powinny być ulokowane wypożyczalnie PRM.

Wielu mieszkańców miasta od dawna podkreślało, że w Pruszkowie powinny funkcjonować wypożyczalnie jednośladów w formule roweru miejskiego. Z tego rozwiązania korzysta bowiem wiele miast i gmin w naszej okolicy m.in. Warszawa, Grodzisk Mazowiecki oraz Michałowice.

W Pruszkowie z wypożyczalni rowerów będzie można skorzystać już we wrześniu. Ma działać przez dwa miesiące do 5 listopada. Gdzie pojawią się stacje? Na początek wybrano cztery lokalizacje. Rowery będzie można wypożyczać w rejonie stacji WKD, stacja ma być zlokalizowana przy ul. Ewy. Druga zostanie ustawiona przy ul. Helenowskiej w rejonie studni oligoceńskiej. Wypożyczalnia pojawi się również przy ul. Promyka w rejonie krzyżówki z ul. Robotniczą. Ostatnia, czwarta stacja, będzie zlokalizowana w Parku Mazowsze.

Czy te lokalizacje pokrywają się z wizją mieszkańców? Sprawdziliśmy, gdzie chcielibyście widzieć wypożyczalnie. Najwięcej głosów padło na takie lokalizacje jak dworzec WKD, dworzec PKP, Park Kościuszki, Park Mazowsze, Park Potulickich od strony dzielnicy Tworki, os. Staszica, rejon Urzędu Stanu Cywilnego, okolice Centrum Dziedzictwa Kulturowego, targowisko przy ul. Komorowskiej, rejon Nowej Stacji, okolice McDonalds, ul. Promyka, okolice muzeum Dulag 121, okolice basenu Kapry lub szpitala na Wrzesinie, rejon sklepów Lidl zarówno przy al. Wojska Polskiego i Al. Jerozolimskich. To propozycje najczęściej zgłaszane lub takie, które zebrały najwięcej polubień.

Wpis do facebookoej sondy zamieszczamy poniżej.

Po uruchomieniu PRM mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieli 32 rowery (po osiem w każdej stacji). Co ciekawe wśród nich będą dwa tandemy i dwa rowery dziecięce. Każda z czterech stacji będzie miała 12 stanowisk, ale rowerów w niej będzie osiem. Skąd ta różnica? Dodatkowe miejsca pozwolą na zostawienie na danej stacji większej liczby rowerów.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.