Wybrali wykonawcę schodów na peron

Piastów

Władze Piastowa wybrały już firmę, która zajmie się budową schodów i wind, które mają połączyć wiadukt z peronami PKP. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma.

Piastowcy włodarze chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Powód jest prosty. Chodzi o zmniejszenie korków na ulicach i zmniejszenie emisji spalin. Jednak w przypadku Piastowa ta zachęta wymaga wielu działań. Oprócz zwiększenia liczby miejsc parkingowych przy dworcu PKP konieczne jest również przeniesienie przystanków autobusowych. Te przy których zatrzymują się autobusy linii ZTM są oddalone od dworca kolejowego o kilkaset metrów.

Piastowscy włodarze mają jednak wizję rozwiązania tego problemu. Chcą stworzyć w mieście węzeł przesiadkowy. Na realizację tego przedsięwzięcia piastowskim włodarzom udało się pozyskać dofinansowanie na budowę centrum. Mowa tu o pokaźnej sumie. Piastów otrzyma ponad 6,8 mln zł na to zadanie.

Jednym z elementów centrum przesiadkowego będzie połączenie peronów z… wiaduktem nad torami. Piastowski magistrat wybrał już firmę, która zajmie się tym zadaniem to Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o. Budownictwo Sp. komandytowa, któ®a za wykonanie prac zainkasuje prawie 3 mln zł.

W ramach prac mają zostać wykonane fundamenty oraz pale fundamentowe. Dodatkowo wykonane zostanie przedłużenie peronów wraz z odwodnieniem. W ramach robót przewidziano również budowę dwóch ciągów schodów oraz dwóch wind wraz z zasilaniem i oświetleniem. Schody i windy mają zostać wybudowane do końca czerwca przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Wybrali wykonawcę schodów na peron”

 1. Gość pisze:

  Ale brudno w tym Piastowie.Czy tu się nie sprząta.?????Tak zaniedbanych osiedli to w calej Polsce chyba nie ma .W windach bród można skrobać a okaolice blokow to skandal wszedzie śmiecie , kostropate chodniki.Kto wreszcie popedzi do roboty to niechlujne towarzystwo do pracy .Na takie sprzatanie to szkoda pieniędzy podatników .żyjemy w XXl wieku a nie w średniowieczu.

 2. Grzegorz pisze:

  A kiedy wreszcie w tak dużym mieście jak Piastów powstanie basen!!! To skandal że nie mamy basenu, jako jedyna miasto w okolicy!!! W Pruszkowie są już dwa!!

 3. Hi pisze:

  Same buble…..rondo …park za milion ze zlikwidowanym ogrodzonym boiskiem do piłki nożnej z bramkami gdzie kiedyś piłkarzy grajacych było dużo teraz ani jednego no i te rośliny – za grube pieniądze i nie ma co podziwiać.A dla dziadkow potrzebna jest tężenia solankowa i ławeczki i teraz na przypieczetowanie tych bubli następny pomysł….

 4. mieszkaniec pisze:

  nie przemyślana decyzja, lokalizacja przystanku na wiadukcie poroniony pomysł zablokuje płynność ruchu, termin wykonania projektu nie realny z uwagi na czas potrzebny do uzyskania zamknięć torowych, już teraz widać brak koordynacji projektów, rozpoczęta budowa parkingu po stronie południowej przez który prowadzi jedyny dojazd dla ciężkiego sprzętu do budowy schodów i wind pomiędzy torami 2 i 3. wniosek zła koncepcja przepychana na siłę!!!!!!!

 5. vvv pisze:

  haha, pomysł burmistrza przynosi rezultaty. Szkoda że burmistrz nie pomyślał że wiadukt nie jest zbudowany z myślą o dużym ruchu pieszych, a tym bardziej o przystanku autobusowym przy schodach,.. Zamiast schodów z wiaduktu tunel ze ścieżką pieszo rowerową z dostępem do schodów na perony,.. Trochę to dziwne że miasto buduje schody do obsługi pasażerów spółki akcyjnej,..

 6. owca pisze:

  A jak w zimie autobus zatrzyma się na szczycie wiaduktu, a za autobusem będzie ciężarówka, a drogowcy znowu zaśpią, to kto pomoże ruszyć ciężarówce pod oblodzoną górkę? Ci co będą czekali na kolejny autobus?
  Zacznijcie ludzie mysleć głowami.

 7. f4w pisze:

  Kto będzie korzystał z tych schodów i wind? Komu skrócą one drogę (i o ile)?

 8. Z Piastowa pisze:

  Do wiaduktu powinny zostać dobudowane dwie kładki piesze na które zostanie przeniesiony ruch pieszy i rowerowy, dzięki czemu szerokość pasa jezdni trochę się powiększy (pewnie nie o cały chodnik, ale zawsze) i te kładki powinny być łączone z peronami, a nie wiadukt. Wtedy to ma ręce i nogi, bo chodnik na wiadukcie i tak jest wąziutki.
  A co do uwagi że tłum ludzi z pociągu zablokuje chodnik, oczywiście że tak, ale to do czasu gdy do przystanku na szczycie wiaduktu podjedzie autobus i zabierze pasażerów. A w tym czasie mamy latem patelnię, zimą wygwizdów, bo wiaty do wiaduktu nie dostawią.

 9. Ojo pisze:

  Jak macie się tak samo ośmieszyć jak np ze zbyt krótką windą na peron w Piastowie, do której nie można wprowadzić roweru to dajcie sobie spokój włodarze Piastowa z takim projektowaniem i żartami z mieszkańców.

 10. Rollo pisze:

  A ktoś pomyślał o poszerzeniu chodników na wiadukcie? Bo co z tego ze będą dodatkowe schody, skoro miejsca na przzejściu nie przybędzie.

 11. Januszex pisze:

  Kijem wali to z kilometra. Zapotrzebowanie na te zejście jest zerowe. Nik nie będzie z tego korzystał.

 12. pistolet_prezesa pisze:

  Super inicjatywa, przesiadka z autobusu do pociągu będzie o wiele łatwiejsza. Aż dziw bierze, że o tym nie pomyślano przy okazji niedawnego remontu peronów.

 13. Ochotnik pisze:

  Przejscie pod torami. Tak potrzebnych szyn dla rowerów czy zjazdów dla wózków jak nie było , tak wg słusznej decyzji magistratu , nie ma i nie będzie . Windy dla rowerów za małe , poza tym w pandemii aż sie prosi o pomyslenie logicznie.
  Ile to może kosztować ? 2000zł ? Tyle wdzięczności byłoby za taki prosty , ludzki odruch władzy Piastowa.

  • dzbanek pisze:

   Dokładnie! dlaczego każą nam się tak męczyć i dźwigać rowery, jeżeli tyle łatwiej byłoby poprowadzić je po pochylni. Windy oprócz tego, że ciągle są nieczynne, są także za małe i trzeba się nieźle nagimnastykować jakoś ustawiając rower w środku.

 14. owca pisze:

  To za moment wymyślą przystanek na szczycie wiaduktu. Zakorkuje się rondo, ale wuj tam.

 15. Brunooo pisze:

  Kilkaset metrów?
  Dokładnie 3 minuty nogami 🙂
  Strasznie daleko hehehehe.
  Kasa w błoto tym razem.

  • Daniel pisze:

   Trzy minuty nogami to dla młodego, zdrowego człowieka o zdrowych nogach. Nie zapominaj egoisto, że na świecie nie jesteś sam

 16. silver pisze:

  Super poroniony pomysł. Wdrapię się na wiadukt, by zejść na peron schodami.,kiedy wystarczy pokonać kilka schodków korzystając z przejścia podziemnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły