Wybrali projekty do budżetu obywatelskiego

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka mogli głosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Spośród dziewięciu propozycji wybrano dwie, które zostaną zrealizowane.

Wspólne wysiłki dały efekt. Procedura tworzenia budżetu obywatelskiego po raz kolejny znalazła zastosowanie w Milanówku. Mieszkańcy zaangażowali się we wspólne działanie. Do 15 kwietnia składali propozycje, z których milanowski urząd wybrał dziewięć propozycji.

Następnym krokiem było poddanie projektów pod głosowanie. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się za pomocą formularza online bądź składając kartę w urzędzie miasta bądź siedzibie straży miejskiej. Warto nadmienić, że w budżecie obywatelskim znajduje się 300 tys. zł. Kwota ta nie może być wykorzystana na realizację jednego zadania.

Mieszkańcy mogli głosować do 29 maja. Po upływie tego terminu urzędnicy skrupulatnie policzyli wszystkie głosy i sprawdzili ich poprawność. W głosowaniu wzięło udział 1084 mieszkańców.

Które projekt zyskały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane? Mieszkańcy zdecydowanie poparli dwie propozycje.  Najwięcej głosów, 353, otrzymał projekt dotyczący rewitalizacji Parku im. Michała Lasockiego. Drugą propozycją, która zostanie zrealizowana jest parking dla samochodów oraz stanowisk do pozostawiania rowerów na stadionie przy ul. Turczynek. Wspomniany projekt otrzymał 286 głosów. 

Jaki rozkłady się kolejne miejsca na liście? 148 osób zagłosowało na zainstalowanie kamer i zadbanie o przejście dla pieszych przy ul. Podleśnej. Z kolei projekt dotyczący stworzenia siłowni zewnętrznej przy placu zabaw przy ul. Wylot otrzymał 104 głosy. Kolejne propozycje notowały znacznie niższe wyniki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.