Wybite szyby, szkła na chodniku

Pruszków

Na chodniku na ul. Ołówkowej w Pruszkowie, w okolicy pustostanu, leżą kawałki szkła. Mieszkańcy podkreślają, że taki stan utrzymuje się od kilku miesięcy. Czekają aż służby zajmą się uporządkowaniem chodnika.

Nadszedł najwyższy czas, aby sprawa znalazła swój finał. W tym przypadku chodzi tylko o sprzątnięcie szkła, które może być, zdaniem mieszkańców, źródłem niebezpieczeństwa. – Od bardzo dawna w ciągu pustostanu na ul. Ołówkowej na chodniku leżą szkła po powybijanych szybach. W moim odczuciu stanowią one ogromne zagrożenie dla przechodniów. Szczególnie, że zbliża się zima i poślizgnięcie się na chodniku może skończyć się obrażeniami. Szyby zostały wybite przez strażników miejskich w trakcie sprawdzania czy w tym budynku mieszkają ludzie. Zdarzenie widział przechodzień – napisała do nas czytelniczka Anna.

Straż miejska doskonale zna pustostan przy Ołówkowej, gdyż funkcjonariusze regularnie kontrolują budynek. Strażnicy zapewniają, że nie posuwają się do takich kroków jak wybijanie szyb. – Straż miejska nie podejmuje tego typu działań. Ich zastosowanie jest konieczne w przypadkach zagrożenia życia. W pozostałych sytuacjach wybicie szyb to dewastacja mienia. Sprawdzamy pustostan przy ul. Ołówkowej, ale korzystamy z wejścia, które znajduje się od drugiej strony. Obecnie w budynku nie przebywa żaden bezdomny. W zeszłym roku zlokalizowaliśmy tam mężczyznę, który został odwieziony do ośrodka – tłumaczy Urszula Skrabska z pruszkowskiej straży miejskiej.

Problem kawałków szkła na chodniku nadal jest nierozwiązany, ale niebawem ma się to zmienić. – Byliśmy na miejscu i znajdują się tam porozrzucane elementy szyb. Zgłosimy ten fakt z prośbą o uporządkowanie chodnika – zapewnia Skrabska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.