Wszystkich Świętych zagrożone? Są deklaracje ministra.

Region

W ubiegłym roku 1 listopada był inny niż dotychczasowe. Tego dnia bramy cmentarzy były zamknięte ze względu na obostrzenia wprowadzone przez resort zdrowia, ze względu na epidemię COVID-19. Jak będzie w tym roku?

Wszystkich Świętych to dzień, w którym Polacy masowo wyruszają odwiedzić groby bliskich zmarłych. W 2020 roku nie było to możliwe – wówczas Premier Mateusz Morawiecki na dwa dni przed świętem poinformował, że w dniach 31 października-2 listopada cmentarze będą zamknięte.

W tym roku sytuacja jest nieco inna. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że nekropolie będą otwarte. Na pytanie w wp.pl o ewentualne nagłe zamknięcie cmentarzy szef resortu odpowiedział – To nie jest tak, że w tym roku będziemy mieli do czynienia z jakimś gwałtownym skokiem zakażeń. W zeszłym roku z tygodnia na tydzień ta liczba zwiększyła się z 3 do 9 tysięcy. W tej chwili takie skoki nam nie grożą, więc nie ma potrzeby podejmowania takich szybkich zaskakujących decyzji, bo epidemia rozwija się wolniej.

Minister podkreślił, że w tym roku sytuacja jest zupełnie inna ze względu na szczepienia. Rozmawiał również na ten temat z premierem. Potwierdzono wówczas, że takie środki, jak zamknięcie cmentarzy, nie będą podejmowane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Wszystkich Świętych zagrożone? Są deklaracje ministra.”

 1. Dr. Huckenbush pisze:

  Na cmentarze można udać się każdego dnia, nie tylko 01.11. Kiedy są tam gigantyczne tłumy i kilometrowe korki przed cmentarzem oraz brak miejsc parkingowych. Ale i nas, w Polsce myślenie nigdy nie było w cenie….

  • Anonim pisze:

   Powiedz to kaczorowi i jego znajomym, ktorzy nie mogli się powstrzymać. Przykład idzie z góry od pedała.

  • Anonim pisze:

   Jak dla ciebie nie ma to znaczenia to nie musisz iść. Tak można mówić o wszystkim. Lubisz jeździć BMW z salonu zmienianym co 5 lat? Spoko ale Citroeny są tańsze więc rząd w ramach solidarności zarekwiruje różnice między BMW a citroenem a ty dostaniesz citroena w końcu jeździć można też innymi markami.
   Prawda jest taka że są osoby odpowiedzialne za tą pandemię, to rzesze pedałów którzy nie mogą założyć maseczki na twarz bo ogarnia ich strach że ktoś na ulicy będzie miał wyciągniętego fiuta i mu nie obciągną… przez całą pandemię nie byłem nawet jeden raz chory bo stosuje zasady bezpieczeństwa i higieny, a nie jestem syfnym śmierdzielem jak wy.

 2. paca pisze:

  To nie zależy od pandemii dlatego ani Niedzielski ani Mateusz fejk ńjus nie wiedzą na pewno. To zależy od Persony z Żoliborza. Onej wygodnie byłoby żeby cmentarze były zamknięte i wjechać limuzyną do środka.
  To jego ból jest lepszy niż was wszystkich.

  • Anonim pisze:

   A jak tam twój ból? Tabletki pomagają?
   Ale głupota nie powinna boleć…raczej

   • Anonim pisze:

    Nie wiem czy pomagają ale warto nie nabrać się na ten sam numer w roku gdzie homos najpierw powie o solidarności, a potem będzie się próbował skutecznie włamać na zamknięty cmentarz bo solidarność solidarnością ale interesy kaczki są najważniejsze.

   • Anonim pisze:

    Anonim widać nie wiesz co się w zeszłym roku działo gluptasku jak taki komentarz wyprodukowałes. Może lubisz być obywatelem drugiej kategorii, takie śmieci jak ty też są przydatne ale nie myśl o tym za dużo i nie czuj się wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły