Wspólny bilet na WKD? Pierwsze spotkania za nami

Pruszków

Podróżni na wprowadzenie wspólnego biletu WKD-ZTM-KM czekają od wielu lat. Od wielu lat również stanowisko WKD jest w tym temacie niezmienne. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch chce to jednak zmienić.

Obecnie pasażerowie wukadki mogą korzystać ze wspólnego biletu WKD-ZTM-KM tylko na odcinku między stacjami w Opaczy i na warszawskim Śródmieściu. Na rozszerzenie tej oferty podróżni czekają od wielu lat. Wprowadzenie wspólnego biletu na WKD do Pruszkowa i Komorowa ułatwiłoby podróżnym życie, a na pewno mogliby na tym mocno oszczędzić.

Mimo wieloletnich starań poprzednich władz Pruszkowa wspólnego biletu na linii WKD nie udało się wprowadzić. Stanowisko WKD jest w tej sprawie niezmienne. – Stanowisko WKD jest niezmienne o tyle, że wprowadzenie wspólnego biletu jest możliwe, ale wymaga spełnienia ściśle określonych warunków – zaznacza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch na jednej z konferencji prasowych zadeklarował, że chętnie usiądzie do rozmów na temat wspólnego biletu z WKD. Od tej deklaracji minęło już kilka miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest sprawa wspólnego biletu. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z WKD. Konsultujemy się w tej sprawie również z Michałowicami. Wprowadzenie wspólnego biletu dla Pruszkowa oznacza bowiem włączenie się w to również Michałowic. Kolejne spotkania mamy umówione na połowę października. Wtedy będę mógł powiedzieć nieco więcej– mówi nam Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Co więcej nawet WKD podkreśla swoją otwartość w tej sprawie. – Potwierdzeniem otwartości WKD w zakresie ewentualnej możliwości współpracy z zainteresowanymi stronami jest podjęcie rozmów – dodaje Kulesza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Wspólny bilet na WKD? Pierwsze spotkania za nami”

 1. WAWA pisze:

  Kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.
  Kiedy zorganizujecie dojazd do Warszawy za własne pieniądze ?
  Warszawa nie jest wami zainteresowana, ogłoście przetargi, wywalcie kasę
  i uruchomcie swoje własne połączenie ze Stolicą.
  Pokażcie że potraficie żyć za swoje !!!

  • Wilku Starszy pisze:

   Wielki panie za 5 zlotych warszwioku. Ktorego rodzice pewnie przyjechali tu z zapadlej wiochy, a on juz struga wielkiego pana. Placimy za komunikacje placac 2 razy wiecej za bilet jadac 2 przystanki dalej. I nasze gminy tez placa ciezkie pieniadze na dotacje. Z tytulu komunikacji nic wiecej nie jestesmy Warszawie winni. ZTM zrobil sobie z nas dojna krowe i na nas zarabia.
   Skoro Warszawa nas niepotrzebuje, niech oddaje CIT wypracowany w warszawskich firmach przez pracownikow spod Warszawy.

   • Zed pisze:

    Ten @WAWA to pewnie uczeń liceum po gimbazjum. Taki poziom oceniania rzeczywistości. A może jeszcze jakiś kolega spoza Warszawy mu dokucza.

   • WAWA pisze:

    Opisz koniecznie podatek CIT, bo widać wiejski chłopie że go nie ogarniasz, nie zapomnij.

 2. WWW pisze:

  Jak Ci się to prezydencie uda to szacun, ale jak nic nie osiągniesz to mocno nadszrpniesz moje zaufanie,

 3. gość pisze:

  WKD to własność samorządu (w) ,, a samorządy sa wybierane przez pasażerów WKD. Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć jakim cudem władze tej WKD śmią blokowac wolę SUWERENA?!?!?!?!?! Przeciez to jest NIESUBORDYNACJA!!! WON!!!

 4. Van pisze:

  Nie popieram. To takie kolejowe 500+. Będziemy dopłacać do wszystkich biletów, głównie do tych, których właściciele trzymają w garażach auta warte setki tysięcy złotych, a jeżdżą komunikacją ze względu na masakryczne korki. Jedyną dobrą rzeczą w polityce Starzyńskiego i jego ekipy było właśnie to, że nie dążył do tego rodzaju dopłat. Nie, nie i jeszcze raz NIE.

 5. Kos pisze:

  Już widzę ten bilet,skoro chcesz miesięcznym jeździćjeden przystanek wkd,zapłać 90złotych. Pilnują kasy.

 6. Poznaniak pisze:

  Popieram inicjatywę!

 7. Anonim pisze:

  Wspólny bilet to także bilet jednorazowy. Na SKM i KM nie ma takiego biletu. Nie dajmy się tym razem oszukać na marketingowe hasełka.

 8. leo pisze:

  Włączenie do tej sprawy Michałowic dobrze rokuje. „Siłę przebicia” Pruszkowa już poznaliśmy wcześniej.

 9. JW23 pisze:

  Dlaczego Michałowice miałyby finansować bilet mieszkańcom Pruszkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły