Wspólny bilet na cztery lata

Kolej

Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie podpisały w środę porozumienie na mocy którego tzw. wspólny bilet będzie obowiązywał aż przez cztery najbliższe lata.

Do tej pory tego typu uzgodnienia i przedłużanie obowiązywania wspólnego biletu odbywały się co rok. Za każdym razem powodowało to lekki niepokój pasażerów, czy do porozumienia dojdzie. Możliwość podróżowania na jednym bilecie pociągami KM i transportem ZTM jest bowiem sporym ułatwieniem.

– Długoletnia umowa to nie tylko dowód zaufania pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a Zarządem Transportu Miejskiego i Warszawską Koleją Dojazdową, ale przede wszystkim gest w kierunku pasażerów – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu i dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Jednostką rozliczeniową, tak jak w latach ubiegłych, jest pociągokilometr. Za każdy pociągokilometr w roku 2016 ZTM będzie płacił KM 26,39 zł netto. W 2017 r. stawka wzrośnie do 27,31 zł netto. W 2018 stawka wyniesie 28,21 zł, a w 2019 r. 29,11 zł netto.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.