Wrzucaj nakrętki w Nadarzynie

Nadarzyn

Samorząd Gminy Nadarzyn umieścił w dwóch lokalizacjach „serca”❤️, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Wójt Gminy Nadarzyn poinformował na swoim profilu FB, że w mieście pojawiły się serca”❤️, do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Obecnie stanęły one przy pl. Poniatowskiego oraz na terenie Nadarzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Lokalizacje w miarę potrzeb mogą być zmieniane.

Sama akcja zbierania nakrętek jest jedną z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia itp. Pierwsze dwa serca pomogą dwójce malutkich mieszkańców Gminy Nadarzyn i ich rodzinom.

– Chciałbym zachęcić wszystkich do „wkręcenia” się do akcji zbierania nakrętek. Ten akt solidarności z osobami potrzebującymi nic nas nie kosztuje, a możemy pomóc wielu osobom. Jednocześnie proszę o zwrócenie uwagi na te serca i powstrzymanie się od aktów wandalizmu – apeluje Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wrzucaj nakrętki w Nadarzynie”

  1. Podkowianin pisze:

    Super pomysł.

  2. Joe pisze:

    Objętość tego serca ze zdjęcia oceniam na około 1000 litrów. Tona zakrętek, na skupie warta 500 zł (50 gr za kilogram) ma objętość około 8000 litrów. Czyli za całe serduszko zakrętek można dostać około 60 złotych. Czy to ma sens? Lepiej chyba wpłacić pieniądze, nawet kilka złotych (5 zł = worek 80 litrów nakrętek), na stronach urządzających zbiórki na charytatywne cele, a nakrętki wrzucić do recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły