Wrócą handlowe niedziele?

Region

Senatorowie chcą przywrócenia handlowych niedziel. Projekt czasowego zniesienia zakazu ma trafić do Sejmu.

W stanie zagrożenia epidemicznego lub w stanie epidemii oraz przez 90 dni po ich ustaniu zakaz handlu w niedziele byłby zniesiony. To propozycja Senatu, która ma trafić teraz do Sejmu. Za uchwałą w tej sprawie głosowało 45 senatorów. Przeciw było 43. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Zapisy o tymczasowym zniesieniu zakazu handlu w niedzielę znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Warto zaznaczyć, że pracownicy handlu mieliby zagwarantowane co najmniej dwie niedziele wolne od pracy w ciągu czterech tygodni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Wrócą handlowe niedziele?”

 1. Anonim pisze:

  6 dni w tygodniu są wystarczające by zrobić zakupy.

 2. Kdfuj pisze:

  Nie wrócą. Pisiory nigdy się do błędu nie przyznają

  • Dr.Huckenbush pisze:

   To fakt. Nie ma co liczyć na opamiętanie. Zresztą w obecnej sytuacji w Polsce, w związku z faktycznym chaosem, do głosu zaraz dojdą najbardziej skrajne środowiska.
   Już jest zapowiedz wzmocnienia Policji Żandarmerią Wojskową.
   Następny krok do godzina policyjna i w rezultacie wojsko na ulicach. Jesteśmy już niedaleko tego scenariusza.

  • Anonim pisze:

   Co? Oczywiście że się nie przyznają ale to im nie przeszkodzi w niczym. Chcą to przywrócą i powodzią że jakiś inny kraj ma niedzielę handlowe i żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły