Wraki holują na parking

Pruszków

Strażnicy miejscy z Pruszkowa sukcesywnie „czyszczą” miasto z zalegających na ulicach wraków. Usunięto niemal 30 nieużytkowanych pojazdów.

Mieszkańcy Pruszkowa nie od dziś narzekają na brak miejsc parkingowych w mieście. Powodów można przytoczyć wiele. Jeden z nich to stare i nieużywane pojazdy, które miesiącami, a nawet i latami blokowały miejsca na parkingach. Od sierpnia ubiegłego roku takie samochody trafiają na miejski parking dozorowany przy ul. Przejazdowej.

– Procedury wszczęte przez strażników, jakie muszą być przeprowadzone przed odholowaniem samochodu od sierpnia zeszłego roku doprowadziły do usunięcia niemal 30 pojazdów nieużytkowanych. W toku prowadzonych czynności ponad 20 pojazdów zostało usuniętych przez właścicieli/posiadaczy, a w kolejnych przypadkach wydano dyspozycję odholowania na parking miejski – czytamy w komunikacie strażników.

Wpływ na to co nas otacza mają również mieszkańcy. Zgłoszenia o nieużytkowanych pojazdach na drogach publicznych można kierować do pruszkowskiej jednostki straży miejskiej pod bezpłatny numer telefonu 986 lub drogą elektroniczną na adres kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl.

Warto też przypomnieć, że według przepisów strażnicy mają prawo usuwać wraki pozostawione na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu. Niestety w przypadku gdy takie auto pozostawiono na drodze wewnętrznej, to prowadzenie czynności przez funkcjonariuszy możliwe jest tylko w sytuacji gdy samochód stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa osób. Natomiast trzeba tutaj podkreślić, że jeśli na drodze wewnętrznej ustawiono znak D-40, czyli „strefa zamieszkania”, wówczas obowiązują przepis dotyczące właśnie strefy zamieszkania i strażnicy bez problemu odholują pojazd.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Wraki holują na parking”

 1. ja pisze:

  to w Pruszkowie jest Straż Miejska ?
  spacerując po mieście trudno odnieść takie wrażenie, mijając slalomem nie prawidłowo zaparkowana auta, psie odchody, śmieci, nielegalne reklamy itd. SM weźcie się do pracy, nie mówię zaróbcie na siebie, pokarzcie że jesteście.

 2. observer pisze:

  PŁATNE PARKOWANIE się kłania, ex prezydent zrezygnował z tego gdyż mieszkańcy nie chcieli, również dobrze można zapytać mieszkańców czy coca cola jest fajna?

  • Anonim pisze:

   Jak Ci tak zależy na płaceniu to wyślij swoją kasę do Rydzyka, a od naszych pieniędzy się odczep. Płatna strefa to zły pomysł, co widać na przykładzie Warszawy. Za chwilę okaże się, że kierowcy zaczną parkować na osiedlach PSM.

 3. Lusifer pisze:

  proponuje żeby SM wkładała „ulotki” za wycieraczki i po minięciu 3 tyg- misiącu spacerek po mieście żeby zobaczyć które ulotki jeszcze tkwia za wycieraczką i te samochody należy odcholować

 4. Daro pisze:

  Wreszcie. Wraki to byl koszmar. Dziekujemy !

 5. Obywatel B pisze:

  Można by tak samo zrobić w Brwinowie.
  Na ulicy Kwiatowej jest też złomowisko na ulicy.

 6. Anonim pisze:

  a sami nie widzą, wprowadzić patrole piesze

 7. Anonim pisze:

  Uwaga! Do Straży Miejskiej kierujemy ZAWSZE zgłoszenia na piśmie. Inaczej sprawy będą ciągnąć się latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły