Wraca autobus ZS1

Region

Prace modernizacyjne na szlaku kolejowym Warszawa Włochy-Pruszków wkraczają w nową fazę. Od poniedziałku pasażerowie znów będą mogli skorzystać z linii zastępczej ZS1.

Remont odcinka między stacjami Warszawa Włochy i Pruszków rozpoczął się pod koniec czerwca, a zakończy w ostatnich dniach lipca. Wiążą się z tym niestety utrudnienia. Od 22 lipca będziemy mieć ich następną odsłonę. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wróci autobus komunikacji zastępczej ZS1.

Będzie ona kursować na trasie Dworzec Zachodni, Aleje Jerozolimskie, al. Wojska Polskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Powstańców, Plantowa, al. Wojska Polskiego, osiedle Staszica. Od 22 do 28 lipca autobusy pojadą według specjalnego rozkładu jazdy dostępnego na stronie ZTM.

A jak pojadą pociągi? Będzie ich mniej, część kursów zostanie skrócona, część nie zatrzyma się na niektórych stacjach. – Część pociągów SKM linii S1 kursować będzie w relacji skróconej Otwock – Warszawa Zachodnia. Wybrane pociągi dojeżdżające do Pruszkowa kursować będą z pominięciem stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek, Piastów – czytamy w komunikacie ZTM.

Ułatwieniem dla pasażerów jest wprowadzenie wzajemnego honorowania biletów. Szczegóły znajdziecie tu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wraca autobus ZS1”

 1. dsad pisze:

  Dobrze że wiadomo który pociąg gdzie jedzie, ostatnio jechałem takim co niby miał sie zatrzymać wszędzie, po czym kierownik stwierdził przez megafon że najbliższy postój po zachodniej na stacji parzniew :DD

 2. BUSOMAT PL pisze:

  Im więcej połączeń autobusowych tym lepiej

 3. Patro666 pisze:

  Jakiego rodzaju są to naprawy? Przecież cała trasa została zbudowana od nowa podczas rocznego remontu, gdy jeździło ZP.

 4. Sędzia sprawiedliwy pisze:

  Zwolennicy krótszego ale całkowitego zamknięcia linii. Macie coś do dodania na swą obronę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły