W Walendowie budują nowe mieszkania

Region

Mają być ładne, funkcjonalne i niedrogie. W Walendowie koło Nadarzyna rozpoczęła się budowa nowych mieszkań socjalnych.

Nowe budynki powstaną przy ul. Brzozowej. Prace przygotowawcze trwają tam już od czerwca br. Pierwsi lokatorzy będą mogli się do nich wprowadzić już w pierwszym półroczu 2011 roku. W czterech budynkach powstanie łącznie 16 mieszkań – jedno- i dwupokojowych. W każdym z nich znajdzie się również kuchnia i łazienka. Kto w nich zamieszka?

– Podań mamy bardzo dużo, ale w pierwszej kolejności lokale zostaną przyznane mieszkańcom budynków komunalnych i lokali przeznaczonych do rozbiórki – mówi Agnieszka Kuźmińska – zastępca wójta gminy Nadarzyn.  

Jedną z osób, które starają się o przydział nowego mieszkania jest pan Sławomir, mieszkaniec budynku komunalnego w Nadarzynie. – Dniami i nocami modlę się o przydział nowego lokalu, choćby kawalerki, bo w moim domu żyć się już nie da – mówi. Ściany jego mieszkania pokryte są grzybem, a by ogrzać swoje cztery kąty musi palić w piecu. Przez takie warunki cierpi bardzo jego zdrowie. – Może władze zlitują się wreszcie i przyznają mi godny dom, w końcu czekam już 20 lat – żali się pan Sławomir.

Koszt budowy mieszkań wyniósł 1,9 mln zł. Aż 70 proc. tej kwoty pokryła gmina Nadarzyn, zaś pozostałe 30 proc. pochodzi z dofinansowania udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dotacje te przyznawane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury dotyczącym finansowego wsparcia tworzenia lokali socjalnych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.