Uważaj, w czasie wakacji tędy nie przejedziesz

Region

W wielu miejscach naszego regionu trwają, lub wkrótce rozpoczną się, prace remontowe na ulicach.

Wakacje to tradycyjnie okres największych inwestycji w drogownictwie. Najwięcej prac tego lata planują Pruszków i Grodzisk.

W całej gminie Grodzisk utrudnień należy spodziewać się w ponad dziesięciu miejscach. W lipcu kończona będzie powiatowa ul. Montwiłła. Poza tym prace prowadzone będą na miejskich ulicach Zamoyskiego, Chłopickiego, Sowińskiego, Krupińskiego, Waryńskiego oraz na Marylskiego w Książenicach, Hiszpańskiej i Argentyńskiej w Janinowie, Osiedlowej w Kawęczynie i Króliczej w Adamowiźnie.

– W wielu innych miejscach będą drobniejsze prace. Planujemy budowę chodników, parkingów bądź zjazdów. Proszę zwracać uwagę na znaki drogowe – zapowiedział Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Inwestycyjno-Technicznej w Urzędzie Gminy Grodzisk.

W okolicach Grodziska swoje inwestycje planuje również powiat. Poza wspomnianą Montwiłła przebudowywana będzie droga z Grodziska do Józefiny. Kierowcy będą musieli omijać zamknięty odcinek Józefina-Adamowizna.

W Pruszkowie od pewnego czasu prace trwają już na ul. Ireny. W ostatnich dniach rozpoczęły się remonty na Sprawiedliwości i Reja. Na wakacje zaplanowano rozpoczęcie budowy przedłużenia ul. Powstańców – na razie powstanie odcinek od Prusa do Komorowskiej. Modernizowana będzie ul. Chopina od Niepodległości do Kościuszki, a także Szkolna, Sosnowa, Pańska i Dolna od stacji WKD do ul. Pęcickiej. Wkrótce maszyny mają zaryczeć również na Curie-Skłodowskiej, która tworzy granicę Pruszkowa i Piastowa.

– Na okres wakacyjny mamy jeszcze zaplanowaną budowę nowej ulicy Anielin, w pobliżu parku Anielin. Deweloper miał dostarczyć dokumentację, jednak jest ona niekompletna i powiat nie wydał jeszcze zgody na prace – poinformował nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Na granicy Pruszkowa i Komorowa, gdzie przecinają się ul. Brzozowa i Komorowska, do końca września ma powstać rondo. Obecnie starostwo powiatu pruszkowskiego, które jest właścicielem obu dróg przymierza się do wykupu części okolicznych działek.

Spore zmiany szykują się też w Piastowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wojska Polskiego powstanie rondo. Inwestycja ta znacznie ułatwiłaby życie kierowcom. Często dochodzi tu do wypadków i kolizji. Realizacja planów jest uzależnione od tego, czy powiat pruszkowski znajdzie na ten cel pieniądze. Spore utrudnienia będa czekały na  kierowców również w okolicach ul. Daniłowskiego. W kilku innych miejscach będzie kładziona nowa warstwa asfaltu. – Nie wiemy jeszcze gdzie dokładnie zostanie on położony. Zależy to od rozstrzygnięć przetargów. Zobaczymy, ile zostanie nam pieniędzy – tłumaczy Ryszard Wojciul, wiceburmistrz Piastowa.

W kilku miejscach prowadzone będą też prace przy budowie przystanków autobusowych dla lokalnej linii, która ma zacząć funkcjonować we wrześniu lub październiku.

Mieszkańców Brwinowa duże utrudnienia czekają w centrum. Na chodnikach na rynku będzie kładziona nowa nawierzchnia. Tymczasowa organizacja ruchu nie jest jeszcze znana. Poza tym w gminie Brwinów 23 ulice doczekają się utwardzenia. W samym mieście Brwinów będą to Moniuszki, 11 Listopada, Spółdzielcza, Prusa, Zielona, Piastowa, Akacjowa, Dębowa, Rodzinna, Świerkowa, Raszyńska, Borkowa, Wygonowa i Jaśminowa. Poza tym prace mają być prowadzone na Marianka i Józefowskiej w Krosnach, Podleśnej w Otrębusach, Miłej i Prostej w Kaniach, Zarybie i Wodnej w Żółwinie oraz na dwóch drogach w Biskupicach i Domaniewie.

W Milanówku wszystkie roboty drogowe rozpoczną się we wrześniu. Zaplanowano gruntowną modernizację ul. Gospodarskiej od Przyszłości do Leśnego Śladu. Nowa nawierzchnia pojawi się też na ul. Sosnowej od Inżynieryjskiej do Polnej oraz na Zachodniej od Wielkiego Kąta do Słowackiego.

– W tym roku przeprowadzimy skromne inwestycje, bo większość budżetu pochłonęła budowa przedszkola i sieci wodno-kanalizacyjnej – powiedział Jerzy Wysocki, burmistrz Milanówka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.