Rekrutacja do przedszkoli prawie zakończona

Region

Najlepiej jest w Raszynie, najgorzej w Grodzisku Maz. – tak można podsumować tegoroczną rekrutację dzieci do przedszkoli w naszym regionie.

Brak miejsc spowodowany był dużą ilością zgłoszeń dzieci z tzw. preferencjami, które przyjmowane były w pierwszej kolejności. Były to: 5- i 6-latki, dzieci zamieszkujące na terenie gminy, dzieci opiekuna samotnie je wychowującego, dzieci rodziców niepełnosprawnych lub z rodzin zastępczych. Tak było m.in. w Nadarzynie – nie przyjęto ponad 100 dzieci. Na terenie tej gminy działają 3 przedszkola publiczne – w Młochowie, Wolicy i samym Nadarzynie – oraz 3 niepubliczne.  

W Podkowie Leśnej zostały przyjęte wszystkie 5- i 6- latki. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w tym przedziale wiekowym, ale tylko zamieszkałych na terenie Podkowy.

W Piastowie nie przyjęto 35 dzieci. To stosunkowo niewiele, jednak sytuacja wygląda tak dobrze, ze względu na przyjęcie wszystkich sześciolatków do szkół.

W Pruszkowie działa 14 przedszkoli publicznych. Nie przyjęto głównie dzieci zamieszkałych poza terenem gminy.

Najgorzej sytuacja wygląda w Grodzisku Maz. W sumie do grodziskich przedszkoli nie zostało przyjętych 478 dzieci na ponad 900 zgłoszeń, czyli ponad 50%.

W Michałowicach podania złożyło 276 osób. Przyjęto 214 dzieci. Nie przyjęto 62, głównie 3 -latków.  

Najlepiej sytuacja przedstawia się w Raszynie. W związku z rozbudową przedszkola przy ul. Pruszkowskiej wszystkie dzieci zostaną przyjęte.

W trzech działających na terenie gminy Brwinów przedszkolach łącznie przyjęto 241 dzieci. Na terenie tej gminy planowane jest otwarcie dwóch nowych placówek: w Otrębusach i w zachodniej części Brwinowa, nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy to nastąpi.  

Nie są znane wyniki przedszkolnej rekrutacji w Milanówku. Jak nas poinformowała dyrektor jedynej publicznej placówki w mieście, Danuta Malarska

– Do 10 czerwca prowadzony jest nabór do szkół i wtedy dopiero będzie wiadomo jaką ilością miejsc dysponujemy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.