Kurs na Mazury czyli Weekend Żeglarski w Grodzisku

Region

Dwudniowa impreza promująca żeglarstwo, która odbyła się w ostatni weekend na Stawach Walczewskiego przyciągnęła do Grodziska wielu miłośników sportów wodnych z całego regionu.

Pierwszy dzień imprezy upłynął pod znakiem rodzinnego żeglowania. Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry z grodziskiego klubu żeglarskiego „Czysty Wiatr” każdy mógł wsiąść na łódkę i spróbować swoich sił w prowadzeniu żaglówki.

Drugiego dnia Grodzisk gościł u siebie żeglarzy z Giżycka. Miasto to jest centralnym portem północnej części Wielkich Jezior Mazurskich i od kilku lat chętnie współpracuje z Grodziskiem. Na Stawach Walczewskiego Giżycko zaprezentowało swoją bogatą ofertę turystyczna i kulturalną. Na stoisku czekał na wszystkich domowy smalec, kiszone ogórki i sękacz mazurski. Można było zasięgnąć informacji na temat czarteru jachtów, kursów żeglarskich, regat i bogatej oferty rozrywkowej jaką proponują Mazury.

Giżycczanie przywieźli ze sobą wystawę fotografii „Śladami Orłowicza”- Mazurska Bregencja i świetne zespoły śpiewające szanty. Na grodziskiej scenie zagrali: „Kochankowie Sally Brown” , „Fregata” i młodzieżowy zespół „Sukces”.

– Weekend żeglarski to pierwsza z cyklu imprez, które będą odbywały się co roku na Stawach Walczewskiego. Zamierzamy pogłębić i poszerzyć stawy, tak aby żeglarze mieli do dyspozycji dwukrotnie większy akwen wodny – zapewnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Podczas Dnia Giżycka w Grodzisku odbyły się też młodzieżowe regaty o puchar prezesa klubu „Czysty Wiatr”. Najlepszym wilkiem morskim okazał się Janek Wisiński, wychowanek klubu.

Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka, przy okazji zaprosiła wszystkich do głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie, które znalazły się w finale międzynarodowego konkursu „7. Cudów Natury” obok takich magicznych miejsc jak Amazonka, Wyspy Galapagos czy Kilimandżaro.

Miłośnicy przygody pod żaglami, którzy przyszli nad Stawy Walczewskiego już czekają na kolejny weekend żeglarski w Grodzisku, bo jak mówią są tylko trzy rodzaje ludzi: żywi, martwi i Ci co pływają.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.