Komorowski z kartą ,,Duża Rodzina"

Region

Grodzisk Mazowiecki jako pierwsze miasto w regionie i jedno z pierwszych w kraju przyjął kartę Dużych Rodzin, która uprawnia rodziny z trojgiem i więcej dzieci do wielu zniżek. Kartę tą otrzymał także marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który spotkał się z grodziskimi rodzinami wielodzietnymi.

Karta Duża Rodzina uprawnia rodziny z trojgiem i więcej dzieci do 50- procentowych zniżek na basen, na zajęcia pozalekcyjne oraz do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. – Chcemy pomagać rodzinom wielodzietnym i są już tego efekty. Dzięki polityce pro rodzinnej powiat grodziski ma najniższą przestępczość ze wszystkich powiatów wokół Warszawy – powiedział Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski na spotkaniu otrzymał kartę Dużej Rodziny. Jak powiedział, razem z żoną wychował pięcioro dzieci.

Do tej pory kartę Duża rodzina przyjęły też Tychy i Sandomierz. Podobna karta funkcjonuje od 1921 roku we Francji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.