Wpadli po transakcji narkotykowej

Region

Marihuanę, broń i amunicję różnego kalibru zabezpieczyli policjanci z Pruszkowa u czterech mężczyzn zatrzymanych po transakcji narkotykowej. W ręce policji wpadło dwóch braci, ich ojciec oraz mężczyzna, któremu przekazywali narkotyki.

Wczoraj popołudniu dzielnicowi z Pruszkowa prowadzili działania wymierzone w złodziei mieszkaniowych. Po 16.00 zwrócili uwagę na kilku mężczyzn stojących przed blokiem. Wszystko wskazywało na to, że właśnie dochodzi do transakcji narkotykowej. Postanowili więc wylegitymować mężczyzn. Podejrzani na widok zbliżających się funkcjonariuszy, szybko wbiegli do budynku. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi. Najpierw zatrzymali 23-letniego Grzegorza W. Mężczyzna miał przy sobie 0,91 g marihuany.

Potem przyszła kolej na dwóch braci: 17-letniego Karol K. i 23-letniego Michała K., którzy sprzedawali narkotyki Grzegorzowi. W miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze znaleźli 19 torebek z marihuaną (16,83 g) oraz wagę elektroniczną. Zatrzymano też ich ojca – 44-letniego Artura K. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odkryli elementy broni i amunicję różnego kalibru, m.in.: 22 sztuki amunicji 7,62, pałkę, 3 bagnety, 3 szkielety pistoletowe, szkielet rewolweru, 2 karabiny, 9 luf do broni długiej i wiatrówkę z celownikiem optycznym.

Wszyscy mężczyźni zostali przewiezieni do jednostki policji i osadzeni w policyjnym areszcie. Za posiadanie i sprzedaż narkotyków grozi im do 5 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni i amunicji – do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.