Wpadł, bo jechał bez włączonych świateł…

Region

Policjanci z Pruszkowa, w Opaczy Kolonii zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. 46-latek kierował pojazdem bez świateł, a jak się potem okazało złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Pruszkowa, w Opaczy Kolonia, zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Kierujący nie włączył świateł w swoim samochodzie. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło, że 46-letni mieszkaniec Pruszkowa ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

– Sąd Rejonowy w Pruszkowie, w maju tego roku, orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca 2024 roku. Za złamanie zakazu sądowego mężczyzna usłyszy zarzut – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wpadł, bo jechał bez włączonych świateł…”

  1. robot pisze:

    Wszystkie „sukcesy” policji to samobóje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły