Wóz strażacki dla Podkowy! Ale jest mały problem…

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna w zamian za wysoką frekwencję w II turze wyborów prezydenckich otrzyma promesę na zakup wozu strażackiego dla OSP. Jest jednak mały problem… W Podkowie Leśnej nie ma jednostki straży pożarnej.

„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. W skrócie: akcja miała zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich.

W pierwszej turze wśród zwycięzców znalazła się gmina Michałowice. W drugiej turze dzięki wysokiej frekwencji zwyciężyła Podkowa Leśna.

– No i mamy to! Zgodnie z informacją podaną przez Pawła Szefernakera z MSWiA wóz strażacki trafi do Podkowy Leśnej. W ciągu dwóch tygodni otrzymamy promesę na zakup wozu za najwyższą frekwencję w byłym woj. warszawskim (gm. Michałowice jako laureat I tury została wyłączona). Czy w Podkowie mamy jakichś ochotników – napisał na swoim profilu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden dość istotny szczegół. W Podkowie Leśnej nie ma jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Najczęściej do zdarzeń i pożarów na terenie miasta-ogrodu kierowane są zastępy z sąsiedniego Milanówka.

Pojawia się więc pytanie co z promesą na zakup wozu? Podkowiański włodarz zaznacza, że chętnie przekazałby pojazd dla jednostki OSP z Milanówka. W ten sposób „skorzystaliby” z niego również mieszkańcy Podkowy.

Zapytaliśmy MSWiA co w tej sytuacji z promesą. Czy Podkowa Leśna może przekazać wóz do wybranej przez siebie gminy? A może promesa trafi do kolejnej 20-tysięcznej gminy z Mazowsza, która miała frekwencję niższą niż Podkowa? Czekamy na odpowiedzi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Wóz strażacki dla Podkowy! Ale jest mały problem…”

 1. Wojtek Strażak pisze:

  Hahaha

 2. kik pisze:

  Jaki problem zostawić wóz w Brwinowie, zostawić emblematy z logo Podkowy Leśnej. Mam nadzieję że prawnicy znajdą odpowiednie przepisy umożliwiające przekazanie/wypożyczenie „podarunku”.

  • X pisze:

   Pierwszy pozwę złodzieja który ciężko zdobyły moim wysiłek wóz przekaże gminie która na niego nie zasłużyła. Kaczor powiedział że wóz ma być u nas to ma być. Najwyżej postawcie napis taxi na górze i niech wozi mieszkańców.

 3. klimok pisze:

  A, to nie ma problemu. Tusińskiego za kierownicę, niech sobie jeździ po Podkowie w kółko, bo do poważnych spraw się jednak nie nadaje (m. in. rury w stawie :D:D:D)

 4. paca pisze:

  Ślepe rozdawnictwo, groteskowe państwo z kartonu.

 5. PolicjantWPR pisze:

  …a moim zdaniem Podkowy nie da się już odratować politycznie i ..”jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”…uważam że Podkowa za to że jest głupia politycznie nie powinna otrzymać wozu ! Schemat działania opozycji jest skandaliczny i doprowadzi do wojny ….
  PODKOWIANIE, Jesteście tak głupi że popieracie tak agresywną politykę PO(KO), chejt, fejniusy ???
  Dziś widziałem jak jedna posłanka PO(KO)…(podobno teraz będzie nowa nazwa partii) – atakowała ministrów rządu, że są najgorsi itp…itd…że jesteśmy jak Białoruś itp itd…i wiadomo że są to PUSTE SŁOWA BEZ POKRYCIA, ale te słowa pokazuje TVN i przekazuje do Brukseli…A tam zawsze trzymana jest strona totalsów, czyli PO-KO.
  Następnie w efekcie tego w Brukseli się mówi że w Polsce jest łamana demokracja !
  Słucham ?????????? A gdzie i kiedy ?!!!!!!!!!!
  – Na podstawie wyrwanej z kontekstu wypowiedzi (krzyku) jednej posłanki z PO(KO) i to jeszcze nie posiadającej polskiego nazwiska ???

  I tak to właśnie działa, kłamstwo powielane po 100 -kroć nabiera mocy. I aż dziw mnie bierze że podkowianie ulegają tej agresywnej stronie z opozycji i TVN-U! Przecież dzisiejsze wiadomości w TVN to był atak , a raczej AGRESYWNY KRZYK posłanki z PO(KO) na rząd PiS.
  No tak, jak ktoś obejrzy taki urywek „wypowiedzi” to wyrabia sobie zdanie, pobudzane są jego NEGATYWNE emocje !
  Podkowianie, serio jesteście tak prości i ulegacie temu ????
  I uważacie się za tych lepszych , inteligentnych ???
  NIE JESTEŚCIE

  • robot pisze:

   Zabulgotałeś się. Może po prostu wróć na Lubelszczyznę. Tutaj nie pasujesz.

  • X pisze:

   Dlaczego uważasz że cała Europa tylko czych na Polskę i wspiera po nie dlatego że lepiej rozwinięta polska to lepsza Europa tylko dlatego że uważają że po zniszczy Polskę i Europa sobie ją rozkradanie.

   Jak to się ma do innych krajów? W sensie na kogo mam robić propagandę w Czechach zeby rozwalili ten kraj i żebyśmy my miękki z tego profit?
   A może to jest tak że jesteś głupi, PiS jest głupi i taka teoria dziejów że wszyscy od 20 lat chcą wam urwac głowy jest po prostu wygodne. A dobre stosunki po z Bruksela świadczą o lepszym obyciu w polityce i lepszych zdolnościach do kierowania krajem.

   • piastowiak pisze:

    Dobre stosunki PO z Brukselą nie wynikają z żadnego obycia w polityce i lepszych zdolnościach do kierowania krajem tylko z tego, że PO jak rządziło wykonywało rozkazy Niemców, a obecny rząd nie wykonuje rozkazów Niemców (bo wykonuje rozkazy USA). I dlatego jest taki kwik Brukseli (czyli Niemiec, bo Niemcy rządzą UE) – stracili służalcze rządy w Polsce i tracą polską kolonię. A jak świetnie „rządzili” POwcy to widać po liczbie afer za ich rządów – żeby wymienić tylko kilka: autostradowa, stadionowa, wyciągowa, informatyczna, hazardowa, taśmowa. Jak PO rządziło to np. LOT przynosił straty i mieli go sprywatyzować (czytaj sprzedać Niemcom za grosze), ale nie zdążyli. Jak przyszedł do władzy ten straszny pisowski reżim to nagle LOT zaczął przynosić zyski i to niemałe (ok. 300 mld zł bodajże 2 lata temu). Nie żebym był zwolennikiem PiSu, bo socjalizmu nie cierpię. Jednak fakty są jakie są.

  • Grzegorz pisze:

   Modlitwa pomaga podobno na wszystkie choroby, módl się.

  • aaa pisze:

   Dobrze że zauważyłeś że nie jest to rząd Polski, jest to rząd PiS. Wszystko jest proste do czasu jak się nie zagłębi w tajemnice PiS. Wszyscy dygnitarze z PiS to potomkowie ludów ze stepów Ukrainy, a to znaczy że nazywanie ich rządem polskim byłoby nieporozumieniem.

  • W pisze:

   Tylko ten artykuł (za paywallem) mówi tylko tyle że darmo nie dostanie wozu strażackiego bo nie było w nim największej frekwencji. Wóz strażacki trafi do gminy z największą frekwencja.
   Nie wiem dlaczego podkowa która nie jest miejscowością turystyczną miałaby powtórzyć ten sam scenariusz?

 6. Marek pisze:

  Brawo Pis i Andrzej Duda za spełnianie obietnic wyborczych. Aż miło na to popatrzeć. Wiarygodność, to Wy. Przepraszam za Podkowę że głosowali na Trzaska. Tak mi wstyd za Podkowę. Jeszcze raz gratulacje dla Andrzeja.

  • @marek pisze:

   przepraszaj za siebie, ciołku.

  • Piss off pisze:

   Mareczku a emeryci mają emeryturę bez podatku od 5 lat? Nie A kto obiecał mają rzucony opodatkowany ochłap 1300 gdxie na łapkę dostali 900. Frankowicze mają pomoc? Nie tak mi przykro. Kolejne obiecanki cacanki dudusia. I można tak wymieniać bez końca nie mówiąc że z 500 + zostało na dziś 350 + dxieki inflacji o której nie pomyśleli ustawodawcy

  • Adam pisze:

   Andrzej Duda, gorszego prezydenta Polska nie miała.

 7. Hhh pisze:

  Żółwin

 8. zółwiniątko pisze:

  A nie lepiej przekazać osp żółwin rzut beretm od podkowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły