Wólka znów na celowniku KAS. Przejęto niebezpieczne zabawki

Wólka Kosowska

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zapobiegli wprowadzeniu do obrotu 3,7 tys. zestawów zabawek z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zabawki oferowano do sprzedaży w jednej z hal targowych w Wólce Kosowskiej.

Podczas zakupów zabawek należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo produktu, w przeciwnym wypadku możemy narazić zdrowie dziecka. Wyniki badań laboratoryjnych, często wykazują w składzie podrabianych artykułów zawartość substancji szkodliwych dla zdrowia, a nawet życia. Użyte do produkcji materiały, zazwyczaj nie posiadają atestów bezpieczeństwa i są bardzo niskiej jakości.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. W tym przypadku wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 120 tys. złotych.

Walka z wprowadzaniem do obrotu nielegalnego towaru jest jednym z wielu zadań realizowanych przez KAS. Problem ten dotyczy wszystkich gałęzi przemysłu, w tym coraz częściej artykułów produkowanych dla najmłodszych. Funkcjonariusze ostrzegają aby zwracać uwagę uwagi na oryginalność i bezpieczeństwo kupowanych wyrobów. Mogą być szkodliwe.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.