Wmurowano kamień węgielny pod budynek przedszkola

Podkowa Leśna

22 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek Miejskiego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Miasto zleciło opracowanie projektu budowy nowego przedszkola, który – wykonany przez firmę Bjerg Arkitektur – zdobył wyróżnienie w konkursie PLGBC Green Building Awards 2019 w kategorii Najlepszy projekt ekologiczny. W tym roku rozpoczęła się budowa. Realizacja tej jednej z kluczowych inwestycji miasta jest możliwa dzięki pożyczce w wysokości 10.000.000 zł, którą Miasto pozyskało ze środków Funduszu Powierniczego Województwa Mazowieckiego z Mazowieckim Regionalnym Funduszem Pożyczkowym Sp. z o.o.

Przedszkole budowane jest w wysokim standardzie energetycznym, zaprojektowane z faktyczną dbałością o wysoką jakość i funkcjonalność obiektu, o powierzchni użytkowej 1488 m². Przewidywane koszty funkcjonowania nowego przedszkola będą o 60% niższe niż obecnego. Koszt budowy przedszkola wyniesie 11.898.612 zł.

Przedszkole będzie miało 7 sal, w tym dwie podzielone specjalną, składaną ścianą tak, aby w razie potrzeby szybko zaaranżować większą przestrzeń mogąca pomieścić całą społeczność maluchów z rodzicami. Pomyślano także o dzieciach młodszych, dlatego jeden z oddziałów przystosowany będzie na potrzeby dzieci w wieku młodszym.

Obecnie w Podkowie Leśnej mieszka ponad 130 dzieci w wieku przedszkolnym. Wiele podkowiańskich maluchów chodziło do innych placówek z różnych względów, także z uwagi na stan starego budynku przedszkola publicznego. Dopłacamy do tych placówek. Każda prognoza demograficzna pokazuje utrzymanie się tej liczby dzieci, a dla miasta jest jak najbardziej korzystne pozyskiwanie nowych mieszkańców. Placówki edukacyjne, w tym przedszkole są magnesem i wyznacznikiem chęci sprowadzenia i rozliczania się w danym miejscu.

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w pierwszych dniach lipca br., budynek powinien stanąć jeszcze w listopadzie. Odbiory i formalne zakończenie budowy powinny zakończyć się do 30 czerwca 2021 r. Niewykluczone jednak, że cały proces budowy zakończy się do 30 marca 2021 r.
MS/podkowalesna.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wmurowano kamień węgielny pod budynek przedszkola”

  1. to kpina? pisze:

    ” Koszt budowy przedszkola wyniesie 11.898.612 zł.” psu w nos tyle kasiory !po co budować jeśli niebawem przedszkola będą niepotrzebne gdy zalegalizują skrobanki . bachorów będzie mniej a te co się urodzą w bogatych rodzinach pójdą do prywatnego przedszkola. jedyna nadzieja to zrobić tam jakieś usługowce lub magazyny.
    prawie 12 baniek… ile to skrobanek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły