Włamywacze złapani na gorącym uczynku

Piastów

W Piastowie omal nie doszło do włamania. Dzięki czujności mieszkańców bloku udało się pokrzyżować plany złodziei. Pruszkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podczas włamania do jednego z mieszkań.

Noc to niebezpieczna pora. Jak się okazuje wieczorami nawet przestępcy nie powinni czuć się swobodnie. Kilka dni temu, około godziny 1.00 w nocy na jednym z piastowskich osiedli mieszkaniowych złodzieje ruszyli na łowy.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie, że dwóch mężczyzn weszło przez balkon do jednego z mieszkań w Piastowie na ul. Ogińskiego. Trzeci stał pod blokiem. Na miejscu szybko pojawiły się dwie załogi interwencyjne. Policjanci zabezpieczyli drogę ucieczki i weszli do mieszkania zastając w kuchni jednego z mężczyzn. Drugi próbował uciec przez okno, ale tam już czekali na niego mundurowi. Trzeciego zatrzymano chwilę później na ul. Wysockiego. Przy zatrzymanych policjanci ujawnili wkrętak oraz drewniany kij – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 33, 41 i 45 lat.  Zostali oni przewiezieni do komendy, następnie trafili do policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że 33-latek i 45-latek posiadają sfałszowane dokumenty – dodaje.

Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 33-latek i 45-latek usłyszeli również zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Na wniosek policji i prokuratury sąd rejonowy w Pruszkowie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec mężczyzn.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Włamywacze złapani na gorącym uczynku”

 1. paca pisze:

  Nie wolno źle pisać o Gruzinach bo oni kochają Lecha.

 2. vvv pisze:

  Wiadomości z Polski: Gruzin zabił pieszego na przejściu dla pieszych, Gruzini napadli na konwojenta, w Babicach ukradli samochód metodą na „kolec”,.. w siedleckim areszcie zostali zatrzymani trzej Gruzini, którzy w ostatnim miesiącu mieli dokonać kilkudziesięciu kradzieży w Siedlcach, w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i na terenie Radzynia Podlaskiego,.. itd,.. fajnie,.. a policja pilnuje pierwszego sekretarza i wataszków, z jedynej prawdziwej prawie polskiej partii.

 3. Mirek pisze:

  Dzisiaj ok. 15.50 przy bloku na rogu Sowińskiego/Wojska Polskiego też była gonitwa policji za jakimś gościem, wiecie czy złapali i czemu uciekał?

 4. Gość1 pisze:

  My mieliśmy włamanie w bloku przy Dąbrowskiego w sierpniu, ale niestety nie złapali włamywaczy

 5. Wdzięczni lokatorzy pisze:

  Gorące podziękowania dla mieszkańców bloku, którzy zawiadomili policję o włamaniu, oraz dla policjantów za skuteczną akcję zatrzymania włamywaczy

 6. Ron pisze:

  Coraz częściej obcokrajowcy,popełniają przestępstwa w Polsce,włamania,morderstwa,rozboje. Przodują w tym przede wszystkim ,przybysze z kaukazu

 7. Grzegorz pisze:

  A miało być tak dobrze,.. „państwo w ruinie” -nabrało nowego sensu. Sprowadzić jeszcze z 5 milionów Ukraińców, Gruzinów,.. dopiero będzie ciekawie,..

 8. D.Drump pisze:

  Tramp na prezydenta Polski zakaże wjazdu emigrantom i innym ciapatym.

 9. Szupli pisze:

  Dwóch 39-letnich obywateli Gruzji zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. Mężczyźni dokonali włamania do mieszkania w Wołominie, po czym spłoszeni przez właściciela lokalu podjęli próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia…
  A wczoraj „Siedleccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do samochodów, do których dochodziło na terenie miasta. Przy zatrzymanych znaleziono przedmioty, które zginęły z okradzionych wcześniej aut.”
  Jeszcze niedawno media donosiły „Od kilku miesięcy mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mieli problem z plagą włamań do domów jednorodzinnych. Wreszcie, dzięki analizie dowodów i współpracy tamtejszej policji z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ujęto trzech mężczyzn, mających związek z włamaniami. Wszyscy są obywatelami Gruzji.”
  Grupę włamywaczy rozbili także mundurowi ze Szczecina – sprawcy okradali mieszkania na terenie całego miasta. Ich łupem padły różne przedmioty o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Włamywacze mieszkaniowi wpadli również w Warszawie – mokotowscy funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzech obywateli Gruzji.

 10. Januszek pisze:

  Ogińskiego w Piastowie to w zasadzie ukraińska dzielnica. Często dochodzi tam do włamań incydentów z przybyszami że Wschodu. Ogólnie jest miło ale okoliczni krzywo się patrzą jak ktoś mówi po polsku.

  • Piastowiak pisze:

   Zgadzam się z Toba. Ta okolica juz dawno zeszla na psy.

  • aaa pisze:

   Napisz na którym starym osiedlu na obrzeżach miast i w miastach nie ma Ukraińców? Napisz też w którym z tych miejsc nie ma incydentów z Ukraińcami? W Pruszkowie mieszkają już prawie w każdym bloku, nie brakuje ich w Brwinowie, w Milanówku, zobacz co dzieje się w Ożarowie,..

 11. Anonim pisze:

  Deportacja i dożywotni zakaz wjazdu

 12. Anonim pisze:

  a wystarczyło powiedzieć że mają ustną umowę najmu z właścicielem mieszkania, przez okna wchodzą bo w ich kraju taki zwyczaj i policja puszcza ich wolno, na mocy ustawy o ochronie praw lokatorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły