Wkrótce start remontu na ul. Bukowej

Podkowa Leśna

W środę, 26 października planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na ul. Bukowej w Podkowie Leśnej. Będą utrudnienia, ale nie na długo.

Chodzi o odcinek drogi pomiędzy ul. Lipową a Reymonta, na którym brakuje asfaltu. – To jest fragment drogi, który parę lat temu został wykorytowany, zostały ułożone obrzeża krawężnikowe i podbudowa z tłucznia betonowego. Można powiedzieć, że to ulepszona gruntowa droga. Teraz będziemy kłaść tam nakładkę asfaltową – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zatem droga była gotowa do asfaltowania już od jakiegoś czasu. Całość utworzy spójny ciąg drogowy. – To jest coś co, powinno być zrobione dawno temu. Praktycznie tylko kosmetyka. Biorąc pod uwagę projekty, które mamy zamyka nam to pewien logiczny ciąg ulic. Ogłosiliśmy też przetarg na ul. Reymonta i zostało nam do wykonania już tylko rondo, czekamy na pozwolenie na budowę. Dzięki temu będziemy mieli wyremontowany cały ciąg ul. Bukowej przechodzącą w Reymonta aż do szkoły podstawowej – podkreśla Tusiński.

Jak udało się nam ustalić samo „asfaltowanie” drogi powinno potrwać nie dłużej niż do 1 listopada (jeśli będzie dobra pogoda).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.