Wkrótce przebudowa Gałczyńskiego

Pruszków

To jedna z bardziej zaniedbanych dróg w Pruszkowie, jednak niedługo ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Przebudowany zostanie 500-metrowy fragment Gałczyńskiego na odcinku od ul. Rozbrat do ul. Nałkowskiej.

Nawierzchnia tej ulicy jest nie tylko nieutwardzona, ale i mocno zniszczona. Pełno w niej nierówności, które podczas deszczu zmieniają drogę w tor przeszkód. Brakuje tam również chodników dla pieszych. Mieszkańcy od lat czekają na zmianę oblicza tego rejonu. Włodarze Pruszkowa postanowili zająć się sprawą i ogłosili przetarg. Poszukiwany jest wykonawca, który zajmie się przebudową ulicy ul. Gałczyńskiego.

O planach inwestycyjnych związanych z ul. Gałczyńskiego informowaliśmy już na początku tego roku, kiedy Pruszków otrzymał ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Wówczas dowiedzieliśmy się, że przebudowany zostanie około 500-metrowy fragment Gałczyńskiego od ul. Rozbrat do ul. Nałkowskiej. Jak poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie oprócz wybudowania nowej nawierzchni mają powstać tam również chodniki, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i oświetlenie, a nawet miejsca parkingowe.

Dokumentacja przetargowa dokładnie opisuje zaplanowane prace. Fachowcy z branży drogowej najpierw będą musieli wykarczować 31 drzew. Następnie zajmą się wybudowaniem nawierzchni oraz chodników z kostki betonowej. W ramach prac zostaną zamontowane tablice dwustronne z nazwą ulic na słupkach. Powstaną również m.in. kanały, studnie rewizyjne i ściekowe, rurociągi gazowe czy słupy oświetleniowe.

Niewykluczone, ze prace ruszą już za około miesiąc. Koszt inwestycji to około 1,6 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.