Wkrótce otworzą odnowiony amfiteatr

Milanówek

Zakończyła się odnowa terenu dawnego amfiteatru w Milanówku. Oficjalne otwarcie Nowego Parku zaplanowano w Mikołajki. Szykuje się niezła zabawa dla dzieci i nie tylko.

Obszar przy zbiegu ul. Fiderkiewicza i Krótkiej miejscowi potocznie nazywali „dołek” bądź „kacze doły”. Dawny milanowski amfiteatr przekształcił się teraz w Nowy Park. Termin zakończenia inwestycji był przesuwany dwa razy. Mieszkańcy zadawali sobie pytanie: kiedy amfiteatr w końcu zacznie tętnić życiem? Na początku października Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka mówiła nam, że prace powoli finiszują. Wszystko miało zakończyć się 22 października. Jednak termin ten przełożono na 30 listopada. W efekcie otwarcie parku zaplanowano na 6 grudnia.

Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych. – Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 14.30, kiedy to pani burmistrz przetnie czerwoną wstęgę. Następnie zostaną przedstawione wszystkie strefy tematyczne jakie powstały na terenie amfiteatru. Myślę, ze największą atrakcją dla dzieci będzie Mikołaj, który wraz ze swoimi śnieżynkami rozda prezenty – mówi Daria Gągała z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Milanówka.

Co pojawiło się na obszarze Nowego Parku? – Dla dzieci przygotowano fort piaskowany z labiryntem wykonanym z naturalnych materiałów. Elementy jakie powstały to m.in. duża piaskownica, zjeżdżalnie, huśtawki, stoliki szachowe, stół do ping ponga, ścianki wspinaczkowe, sprzęt do street workoutu czy siłownia plenerowa. Na miejscu znajduje się także górka, która zimą posłuży najmłodszym do zjeżdżania na sankach – wyjaśnia Gągała.

Również tego dnia o godz. 16.30 zostanie włączona iluminacja świetlna przy ul. Warszawskiej przed Willą Matulka. Na miejscu zabawy dla dzieci z animatorami. Oprócz tego w L’amour MAISON zostanie wyświetlony świąteczny film animowany.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.