Wkrótce nabór wniosków na 500+ dla pierwszego dziecka

Region

Za niecałe dwa tygodnie, od 1 lipca, będzie można składać elektroniczne wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko.

Nowelizacja przepisów o 500+ sprawiła, że świadczenie należy się każdemu dziecku, bez względu na dochody rodziców i posiadanie rodzeństwa. To oznacza, że w nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin, aze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce.

Jak wygląda droga formalna? Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać tradycyjną drogą – podczas wizyty w urzędzie lub listownie. Złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada.

Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. Za wypłatę pieniędzy z programu odpowiedzialne będą ośrodki pomocy społecznej lub inne podmioty wytypowane przez gminę. Jak zapewnia minister Bożena Borys-Szopa, pierwsze pieniądze w ramach rozszerzonej formuły powinny trafić do rodzin już w lipcu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Wkrótce nabór wniosków na 500+ dla pierwszego dziecka”

 1. Konrad pisze:

  Matki!!! a raczej „madki polki” do roboty a nie się pindrzyć i chlać za moje pieniądze!!

  • No pisze:

   Ja pracuje i mam jedno dziecko i się nie pindrze i niechlam ciekawe jak ty będziesz miał dziecko i ktoś ci napisze o twojej kobiecie tosamo co ty piszesz oskarzaiac inne matki nie wsadzaj wszystkich do jednego worka

   • Yogi pisze:

    Kondrad ma rację paniusiu. Weź się za pracę lepiej.

 2. Kxf pisze:

  Nie ma to jak kupowanie głosów mało inteligentnego narodu za 500 zł

 3. anty500 pisze:

  Jeszcze bardziej wszystko zdrożeje?

 4. Super extra fory you pisze:

  A w Warszawie na tablicy długu publicznego został przekroczony bilion złotych.

 5. Anonim pisze:

  W takim tempie wydawania pieniędzy publicznych wkrótce upadnie ten socjalizm. Wtedy wszyscy za to słono zapłacimy. Sprzątanie po PiS będzie trwać latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły