WKD znów poprawiła wyniki przewozowe

Kolej

Mimo że rok 2018 był dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej rekordowym, to przewoźnik nie zwolnił tempa i w 2019 kolejny raz poprawił wyniki. Z przejazdów skorzystało niemal o 200 tys. pasażerów więcej.

W minionym roku „wukadka” przewiozła blisko 8,8 mln pasażerów. Tym samym poprawiła wyniki przewozowe o 2,3 proc. w porównaniu z rokiem 2018, a ten przecież był rekordowym. Próg 8 mln przewiezionych pasażerów został przekroczony w listopadzie.

– Tak dobre wyniki przewozowe, osiągnięte na linii WKD w 2019 roku, przewyższające rezultat z rekordowego 2018 roku, z całą pewnością zapiszą się na kartach historii spółki. Stanowią one efekt ciężkiej pracy na rzecz zapewnienia wszystkim podróżnym usług przewozowych o jak najwyższej jakości i niezawodności, ale także współpracy w zakresie spełnienia wymagań i oczekiwań związanych ze świadczonymi usługami – komentuje Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Z pewnością na ten doskonały wynik wpływ miało to co zawsze, czyli między innymi wysoka punktualność i niezawodności przewozów, niska usterkowość zarządzanej infrastruktury i użytkowanego taboru kolejowego, ale nie tylko. Przewoźnik wprowadził kilkanaście nowych połączeń w porach szczytów komunikacyjnych, ponadto włączono do ruchu 13-ty i 14-ty obieg taboru.

Co ciekawe, w minionym roku WKD musiała liczyć się z tym, że po zakończonym remoncie linii kolejowej nr 447 (Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy) część pasażerów przesiądzie się do pociągów Kolei Mazowieckich czy Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak widać, tak się nie stało. „Wukadka” nie tylko utrzymała stałych podróżnych, ale przekonała do siebie też nowych.

Dodajmy też, że według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego spółka WKD znalazła się na pierwszym miejscu w całej Polsce pod względem punktualności przejazdów.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “WKD znów poprawiła wyniki przewozowe”

 1. Rado pisze:

  Rośnie liczba pasazerow bo Pruszków to duze City !

 2. wspólny bilet pisze:

  Kiedy będzie wspólny bilet?

 3. Wilku frasobliwy pisze:

  A kiedy WKD poprawi te niebieskie, ciągle psujace się tablice???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły