WKD zachęca do podróży i spacerów z pupilem

Region

Nowa inicjatywa Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Tym razem przewoźnik zachęca do podróży z ulubionym czworonogiem i oddaje pasażerom do dyspozycji specjalne spacerowe mapy.

Mapki dostępne są już m.in. w kasach „wukadki”. – Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem” to oferta prezentująca najpiękniejsze piesze trasy turystyczne wokół linii kolejowej WKD, która wszystkim miłośnikom wędrówek, także w towarzystwie najlepszego przyjaciela człowieka, pozwoli w pełni docenić walory przyrodnicze i krajobrazowe, a także kulturalne tego obszaru. We wszystkie najciekawsze miejsca, od których warto rozpocząć wędrówkę, niezawodnie dowiezie kolejka WKD – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Na mapie umieszczono trasy o różnej długości i różnym stopniu trudności. – Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta” – dodaje przedstawiciel WKD.

Mapkę będzie można znaleźć w pociągach WKD, kasach biletowych oraz podczas wydarzeń promujących rozwój turystyki i transport zbiorowy. Będzie można ją też pozyskać za pomocą specjalnej aplikacji.

Proponowane przez WKD trasy to: Elektryczne zabytki Mazowsza (5km), Czas w las (6,6 km), Podwarszawski Patataj (7,2 km), Spacer nad Utratą i Zimną Wodą (15,3 km), Mazowieckie pejzaże (24.8 km) i Krajobraz Chełmońskiego (32,5 km).

Przypominamy, że przewóz psa w weekendy i święta jest w WKD darmowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “WKD zachęca do podróży i spacerów z pupilem”

 1. bileter pisze:

  Kiedy wreszcie w tej pier…..WKD będzie wspólny bilet w II strefie?

 2. Anonim pisze:

  Głupia jesteś Ula a raczej ula bo bez szacunku do
  Ciebie

  • Wilku starszy pisze:

   Paszel won smierdziuchu!

   • Anonim pisze:

    Jesteś prawdziwy czy podszywa. ? Bo pajac jesteś na pewno!

    • Wilku starszy pisze:

     A ty jesteś smierdziuch skoro ci kupiace psy nie przeszkadzajo!

     • sigma pisze:

      Kupiace psy? W jakim to języku prymitywie?

     • Wilku starszy pisze:

      Jest to w języku na poziomie, by nie pisać dosadnie. Zresztą, o co ja walczę. Zas….ajcie trawniki, chodniki, wszystko!niech wszystko utonie w g…e!

   • Wilku Starszy pisze:

    Cicho podszywie nie obrażaj ludzi!!! Zgadzam się z tobą, że wożenie psa koleją nie jest dobrym pomysłem, ale nie musisz obrażać każdego przeciwnika i mieszać go z błotem !!!

 3. Ula pisze:

  Nie ma nic gorszego niż właściciele czworonogów. Mają w zupie innych ludzi. Niech przynajmniej w pociągach będzie od nich spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły