WKD przywita pasażerów kawą

Kolej

Na tak miłe powitanie pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej mogą liczyć w czwartek, 9 lutego. Tego dnia na kilku stacjach kolejki rozdawana będzie gorąca kawa i herbata.

Co to za okazja? Sympatyczny gest ma związek z uroczystym uruchomieniem systemu informacji pasażerskiej na szlaku „wukadki”. Elektroniczne tablice zamontowano już kilka miesięcy temu, od tamtego czasu trwają testy sprawdzające jak działają. I właśnie 9 lutego mają na dobre zacząć służyć pasażerom, pokazując czas pozostały do najbliższego pociągu i jego relację. Uruchomiony zostanie także monitoring będący częścią systemu.

Gorące napoje będą rozdawane w godz. 6.00-8.00 na przystankach: Warszawa Śródmieście WKD, Michałowice, Pruszków, Komorów, Otrębusy, Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska. Ale to nie koniec świętowania. Również 9 lutego na stacji Podkowa Leśna Główna nastąpi uroczyste rozświetlenie tablic, podsumowanie działań Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy a także… pokaz laserowy oraz konkurs z nagrodami. Początek o godz. 17.00 na peronie nr 1 (w kierunku Warszawy).

Oddanie do użytku systemu informacji pasażerskiej i monitoringu na stacjach „wukadki” to jeden z ostatnich akcentów współpracy, w ramach której WKD otrzymała dofinansowanie z funduszy szwajcarskich. Wsześniej pieniądze zostały wykorzystane m.in. na zakup nowych pociągów czy modernizację infrastruktury kolejowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.