WKD przebuduje przystanek w Regułach

Reguły

Warszawska Kolej Dojazdowa szykuje się do przebudowy przystanku w Regułach. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac.

O planach przeniesienia peronu na stacji w Regułach WKD mówiło od kilku miesięcy. Chodzi o przystanek w stronę Grodziska Mazowieckiego. – Planowana jest przebudowa peronów w obrębie przystanku osobowego „Reguły”, zakładająca przeniesienie peronu w nową lokalizację przed przejazdem kolejowym w ciągu ul. Regulskiej dla kierunku z Warszawy. Peron dla kierunku do Warszawy zostanie podwyższony do standardu obowiązującego na linii WKD – mówił nam na początku tego roku Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Teraz przewoźnik poszukuje już wykonawcy tego zadania. Podzielono je na trzy etapy. W pierwszym przewiduje się budowę nowego peronu nr 2 przy torze nr 2 wraz z infrastrukturą techniczną i przystankową. W drugiem etapie rozebrany zostanie istniejący peron. W trzecim zaplanowano modernizację peronu w kierunku Warszawy.

Prace mają przebiegać szybko. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał na to 120 dni. Na oferty WKD czeka do 30 listopada.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.