WKD ponownie liderem punktualności

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa znów ma powody do dumy. Przewoźnik może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem punktualności za1 2020 roku.

Według danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego Warszawska Kolej Dojazdowa była najpunktualniejszym przewoźnikiem w Polsce ze wskaźnikiem na poziomie 99,52 proc. Za naszym lokalnym przewoźnikiem uplasowały się m.in. PKP SKM w Trójmieście i Usedomer , a także spółki działające „po sąsiedzku” czyli Koleje Mazowieckie (szósta pozycja w kraju) warszawska SKM (siódme miejsce w rankingu).

Jak WKD komentuje swój sukces? – Podejmowane sukcesywnie działania wpisują się w dążenie spółki do zapewnienia jak najwyższej konkurencyjności w ramach prowadzonej działalności podstawowej obejmującej organizację i realizację kolejowych przewozów pasażerskich z najwyższą niezawodnością, bezpieczeństwie, komforcie oraz o odpowiedniej intensywności i sprawności. Znajduje to odzwierciedlenie w statystykach kwartalnych oraz rocznych podsumowaniach publikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego – zaznaczają władze „wukadki”. – Wysokie wskaźniki regularności i punktualności przewozów na linii WKD to również rezultat przyjętej od początku stanu epidemii COVID-19 strategii stawiającej na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Stanowi ona wyznacznik dla całokształtu podejmowanych przez spółkę WKD działań, aby uczynić podróż bezpieczną, komfortową i niezawodną – dodają.

Wśród czynników, które złożyły się na ten wynik spółka wymienia m.in. połączenie funkcji przewoźnika i zarządcy infrastruktury kolejowej, prowadzenie przewozów kolejowych na całkowicie wydzielonej linii kolejowej, posiadanie własnych zapleczy utrzymaniowych taboru oraz infrastruktury, oferta przewozową skonstruowaną na bazie cyklicznego rozkładu jazdy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “WKD ponownie liderem punktualności”

  1. chór@staruszków z miasta Pruszków pisze:

    Nie bądźcie ŚMIESZNI,każdego dnia są kilkuminutowe opóźnienia.(na tak krótkich trasach )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły