WKD najpunktualniejszym przewoźnikiem w III kwartale. Jak wypadły SKM i KM?

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa po raz kolejny może pochwalić się mianem najpunktualniejszego przewoźnika kolejowego w Polsce. Jak w zestawieniu stworzonym przez Urząd Transportu Kolejowego wypadli przewoźnicy obsługujący naszą linię podmiejską? Sprawdziliśmy

Warszawska Kolej Dojazdowa od lat uznawana jest za najpunktualniejszego przewoźnika kolejowego w kraju. Na dobre wyniki przekłada się fakt, że WKD oprócz przewozów pasażerskich samodzielnie dba o infrastrukturę kolejową. Co więcej jest jedynym użytkownikiem tej infrastruktury.

Urząd Transportu Kolejowego opublikował właśnie dane dotyczące punktualności przewozów pasażerskich w III kwartale 2019 r. – Wakacje to okres wzmożonego ruchu. Przewoźnicy pasażerscy utrzymali punktualność na równym poziomie w lipcu i w sierpniu, reagując na niepokojącą sytuację z czerwca. Zauważalny wzrost liczby pociągów odwołanych w trzecim kwartale był głównie skutkiem awarii pojazdów szynowych – zaznacza Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach miano najpunktualniejszego przewoźnika uzyskała Warszawska Kolej Dojazdowa z wynikiem aż 99,61 proc. W poprzednich kwartałach wyniki wukadki były podobne: w I kwartale – 99,29 proc., w II kwartale – 99,68 proc.

Na kolejnych miejscach „podium” znalazły się – PKP SKM Trójmiasto z wynikiem 98,43 proc. oraz Usedomer Baderbahn z wynikiem 96,87 proc. Najgorszy wyniki uzyskały PKP Intercity – 79, 92 proc.

A jak prezentują się wyniki przewoźników podmiejskich na „dużej” kolei? Szybka Kolej Miejska w Warszawie w całym zestawieniu znalazła się na 6. miejscu z punktualnością na poziomie 94,23 proc. Natomiast Koleje Mazowieckie zajęły 9. miejsce z wynikiem 93,13 proc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “WKD najpunktualniejszym przewoźnikiem w III kwartale. Jak wypadły SKM i KM?”

 1. gste pisze:

  98% trasy WKD nie jest współdzielona z PKP, więc nic dziwnego, że maja najmniejszy współczynnik opóźnień.

 2. Brwinowianin pisze:

  to jest niesamowite, że W AGLOMERACJI ZE STOLICĄ POLSKI ostatni pociąg do podstołecznych miejscowości odjeżdża o godzinie 23:40 ? A potem jedziemy do Krakowa i dziwimy się, że to miasto żyje całą noc 🙂

 3. Djsjjjj pisze:

  Powinna powstać ścieżka rowerowa, przez całą długość torów WKD, aż do Warszawy.

 4. Adam pisze:

  Na przystanku w Kaniach praktycznie każdy pociąg, który powinien być 11, 21, 31itd. po, jest 13, 23 itd. A niebieska tablica wyświetla jakieś abstrakcje typu odjazd za 5 minut pociągu, który właśnie wjechał. Ale te spóźnienia liczą gdy jest więcej niż 15, a nie sumę wszystkich rzeczywistych minut.

 5. Łukasz PKP IC pisze:

  Sukces WKD polega na tym, że jeździ na jednej, krótkiej relacji. Poza tym po linii WKD nie poruszają się pociągi innych przewoźników. Dzięki temu w WKD nigdy się nie przekonają, co to jest np. „efekt domina”…

 6. Anonim pisze:

  Trochę słabo, że nie ma większej ilości rozjazdów. W razie problemów na linii byłaby możliwość łatwiejszej zmiany toru.

 7. Anonim pisze:

  Skończą się dobre czasy gdy PKP PLK zacznie modernizować Warszawę Zachodnią. Będą takie same cyrki jak przy modernizacji LK447.

 8. Pasażer pisze:

  Gdzie jest wspólny bilet? Gdzie są weekendowe kursy nocne?

 9. Luck Mc.Kane pisze:

  sukces WKD polega na zamkniętym obiekcie i braku powiązania z siecią PKP

  • Dr. Huckenbush pisze:

   Dokładnie tak. Pozatym jest to linia bardzo krótka, w porównaniu z innymi przewoźnikami.

 10. Rado pisze:

  Bravo WKD ! To super przewoznik

 11. kontroler pisze:

  W marcu była przeprowadzana ankieta internetowa na temat jakości usług WKD. Do tej pory nie ma nigdzie wyników. czyżby zarząd WKD je utajnił? Były tak słabe, że nie chce się chwalić? WKD jeździ po własnych torach i tylko WKD, więc dziwne, żeby się spóźniała. Za to jak coś gruchnie na torach, w zdarza się, to kompletnie sobie WKD nie radzi.
  Ponadto ma najdroższe bilety miesięczne w stosunku do czasu usługi.

  • Wilku frasobliwy pisze:

   Mało tego, jak już trachnie to na tych ich niebieskich tablicach wyświetla się nagle „no item” i ludziny nie wiedzą czy czekać czy zamawiać taxi czy ubera… A to właśnie wtedy powinien jakis pacan wpisać na kolmuterku komunikat: awaria! Spodziewany przyjazd pociągu za x minut. Co mi po tej tablicy która pokaże że pociąg przyjedzie o 7 rano jak co dzień o tej porze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły