WKD myśli o komunikacji zastępczej

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowuje się do modernizacji toru nr 2. Spółka ogłosiła przetarg na świadczenie usług komunikacji zastępczej.

Pasażerowie w związku z planowanym remontem muszą przygotować się na utrudnienia. Modernizacja rozpocznie się 1 maja i potrwa do 30 września. Tor nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście-Komorów będzie zamknięty całodobowo. Z kolei na fragmencie Warszawa Śródmieście-Warszawa Zachodnia planowane jest częściowe zamknięcie toru nr 1.

Podróżujący będą musieli przesiąść się do komunikacji zastępczej, jednak w głównej mierze chodzi o miesiące wakacyjne. W lipcu i sierpniu nastąpi całodobowe zamknięcie obu torów.  –  Planujemy bardzo zbliżoną organizację komunikacji zastępczej do tej, która funkcjonowała podczas ubiegłorocznego remontu. W okresach 1 maja – 30 czerwca oraz 1 września – 30 września będzie obejmowała jeden kurs dziennie. Całkowite wyłączenie ruchu pociągów nastąpi w lipcu i sierpniu. Wtedy komunikacja zastępcza będzie wykonywana w godzinach 4:18-1:00 –  wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Niewykluczone, że na trasie pojawią się nowe przystanki. Spółka podjęła kroki, aby tak się stało. –  Przewidujemy, że potrzeba nam około 35 autobusów. Rozkład jazdy mamy już przygotowany. Staramy się o zezwolenia na uruchomienie dodatkowych lokalizacji przystanków – mówi Kulesza.

Zainteresowani mogą składać oferty do 25 kwietnia. Po tym terminie WKD wybierze firmę, która będzie odpowiedzialna za zapewnienie komunikacji zastępczej na czas remontu toru.

Modernizacja toru nr 2 będzie kosztowała 16 mln zł. Inwestycję zrealizuje firma Trakcja PRKil.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.