Wiosną myślą o zimie

Michałowice

Powitaliśmy wiosnę, czekamy zatem na słońce i ciepłe dni. Jednak gmina Michałowice myśli już o zimowym utrzymaniu dróg i ulic.

Niektórzy jeszcze z dystansem podchodzą do faktu, że nastała kalendarzowa wiosna. Wracają pamięcią do minionych lat, kiedy śnieg pojawiał się nawet w kwietniu. Trzeba być zatem przygotowanym na każdą ewentualność.

Jednak już podskórnie czujemy promienie słońce. Odliczamy dni do końca marca. Uczniowie zacierają ręce, bo już czują, że koniec roku szkolnego jest bliżej niż dalej. Zgodnie ze słowami piosenki „marzec, kwiecień, maj, czerwiec i… wakacje, znów będą wakacje”. Perspektywa lata przemawia do każdego, jednak gmina Michałowice idzie w inną stronę. Urząd myśli o przygotowaniach do kolejnej zimy.

Gmina ogłosiła przetarg na zimowe utrzymanie dróg i ulic. W zakres prac wykonawcy wejdzie mechaniczne odśnieżanie placów i parkingów, zwalczanie śliskości chodników, posypywanie ich piaskiem z dodatkiem soli, ręczne odśnieżanie szlaków dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Dlaczego tak wcześnie gmina przygotowuje się do zimy? –  Doświadczenie z poprzednich sezonów nauczyło nas, że lepiej wcześniej zabezpieczyć się. To rutynowa sprawa i tak nas nie ominie. Wiosną rozstrzygniemy przetarg i na jesieni będziemy mieli spokój, a zarazem pewność, że w przypadku wcześniejszych opadów śniegu nasze drogi zostaną uporządkowane –  wyjaśnia Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. 

Urząd czeka na oferty do 31 marca. Po tym terminie wybierze wykonawcę, który będzie realizował swoje obowiązki do 31 grudnia br.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.