Windy na dworcach znów unieruchomione…

Region

Windy na dworcach PKP w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie są wyjątkowo kapryśne. Ich gruntowna naprawa trwała kilka miesięcy, w tym czasie korzystanie z nich było niemożliwe. Uruchomiono je na początku czerwca, a dziś znów są nieczynne.

Pamiętacie amerykański film fabularny „Dzień świstaka” z 1993 r.? W dużym skrócie jego fabuła wygląda następująco. Telewizyjny prezenter pogody, Phil Connors wyjeżdża do pewnego miasteczka aby zrelacjonować przebieg corocznego święta, Dnia Świstaka. Kiedy budzi się następnego dnia zwraca uwagę na to, że przeżywa ten sam dzień, co powtarza się wiele razy.

Coś wam to przypomina? Można odnieść wrażenie, że pasażerowie tak jak Phil Connors idą na jeden z dwórców i mają nadzieję, że podnośniki działają. Niestety rzeczywistość okazuje się inna. Windy umieszczone na dworcach PKP w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie nie zdążyły długo się napracować… Ich naprawa trwała niemal trzy miesiące, a zaledwie po kilkunastu dniach znów są zepsute.

O awariach tych wind napisaliśmy już wiele. Choć windy po raz pierwszy pojawiły się na dworcach po remontach jakie zostały wykonane w ubiegłym roku, to dziś o ich funkcjonowaniu można byłoby napisać książkę. Jaki tym razem jest powód usterki? – Obydwie windy zostały unieruchomione ponieważ stwierdziliśmy nieprawidłowość w działaniu rygla do drzwi, które nie zamykają się tak jak powinny – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Mieszkańcy nieprędko skorzystają z urządzeń… – Zgłosiliśmy już tę awarię do serwisu, który ma się tym jak najszybciej zająć. Liczymy, że do połowy tego miesiąca wszystko zostanie naprawione – zaznacza Jakubowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.