Willa Waleria odzyska blask

Milanówek

Piękna Willa Waleria w Milanówku przejdzie remont. Władze Milanówka podpisały już umowę na z wykonawcą I etapu prac.

Willa Waleria pochodzi z początku XX wieku i jest związana z rodziną artystów – aktorem Rufinem Morozowiczem, artystką scen warszawskich Walerią Morozowicz oraz rzeźbiarzem Janem Szczepkowskim i aktorką oraz pisarką Marią Morozowicz-Szczepkowską. W ramach prac obiekt przejdzie remont i przebudowę. Co więcej zmieniona zostanie funkcja Walerii, z budynku mieszkalnego na budynek użyteczności publicznej.

Władze Milanówka od dawna starały się o przywrócenie temu obiektowi dawnego blasku. I udało się! – Podpisałem umowę na remont naszej milanowskiej dumy – Willi Waleria! Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zewnętrznemu możemy oficjalnie rozpocząć prace nad przywróceniem tej wyjątkowej i historycznej willi do użyteczności publicznej. Podpisana umowa to krok milowy na drodze do lepszej przyszłości milanowskich zabytków! Wierzę w to, że już wkrótce będziemy mogli w pełni korzystać z potencjału tego miejsca! – napisał na swoim profilu na Facebooku Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Remont Walerii ma kosztować ponad 625 tys. zł. Aż 400 tys. zł to pieniądze pozyskane w ramach dofinansowania. Jednak to dopiero pierwszy etap przywracania blasku Walerii. Na początek firma, która wygrała przetarg wykona prace dotyczące przewodów kominowych, więźby dachowej oraz pokrycia dachu wraz z orynnowaniem.

Co znajdziemy w Walerii po remoncie? Zdecydowali o tym sami milanowianie w przeprowadzonych na początku roku konsultacjach społecznych. Ma to być miejsce promujące polską sztukę, ze szczególnym naciskiem na twórczość Jana Szczepkowskiego. Waleria pozwoli również na organizowanie wernisaży i wystaw czynnych artystów. Waleria ma stać się miejscem tętniącym życiem. Prowadzone tu będą kursy, warsztaty m.in. architektury, tworzenia mebli czy ceramiki, prelekcje i wykłady.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Willa Waleria odzyska blask”

  1. Anonim pisze:

    Do 10-tego roku życia mieszkałam z moimi rodzicami w Willi Waleria….. Dużo wspomnień…

  2. łamacz pisze:

    I znowu z jako takiej użyteczności za publiczne pieniądze przekształca nieruchomość w niby obiekt „kultury”. Ilu ludzi tam pójdzie, aby obejrzeć te bzdety? Starczy chociaż na prąd do oświetlenia. Watpię. Następny generator strat. Bogaty kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły