Willa Millera odzyska dawny blask

Piastów

Mowa o zabytkowym budynku położonym na terenie Piastowa. Willa Millera przechodzi właśnie gruntowną odbudowę. Sprawdzamy co udało się już wykonać.

To jedna z najważniejszych inwestycji, które w ostatnim czasie prowadzi piastowski magistrat. Gdy zakończy się renowacja zabytkowej willi, będzie ona służyła mieszkańcom. Umowny termin zakończenia prac to czerwiec przyszłego roku. Na tę chwilę praca wre. Wykonywany jest szeroki zakres prac budowlanych, w tym tych związanych z dachem. Wybudowano też nowe przyłącze wodociągowe.

Więcej na ten temat dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Piastowie. – Remont prowadzony jest na ten moment zgodnie z harmonogramem. Jesteśmy na etapie wykonywania instalacji wewnętrznych oraz trwa budowa dachu. Sytuacja zmusiła nas do rozbiórki dachu, ponieważ okazało się, że stara konstrukcja jest bardzo uszkodzona, między innymi przez pleśnie i grzyby. Wobec tego odbudujemy dach od podstaw. Wykonywane są też prace zewnętrze, takie jak np. odtwarzanie tynków – mówi Grzegorz Jasiński, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Piastowie. – Staramy się utrzymać termin końcowy. Wykonawca zapewniał, że w razie potrzeby zwiększy liczbę pracowników – dodaje.

Wspomnieliśmy, że budynek będzie służył mieszkańcom. Gdy willa odzyska blask, znajdujące się w niej pomieszczenia zostaną zaadaptowane na potrzeby filii biblioteki publicznej oraz usług towarzyszących o charakterze miejskiej instytucji kulturalno-oświatowej. Swoje miejsce znajdzie tu między innymi siedziba harcerstwa wraz z „harcówką” i dom opieki dziennej dla seniorów. Otaczający Willę Millera park również zostanie zmodernizowany. Będzie tu zamontowana kolejna tężnia!

Piastów otrzymał na to zadanie prawie 5,5 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Willa Millera odzyska dawny blask”

  1. Sęk pisze:

    a ile było i jeszcze będzie aneksów co do terminu zakończenia tych prac ? Koszty realizacji pewnie też rosną proporcjonalnie do ilości aneksów a dofinansowanie pozostanie bez zmian, czyli kasa z kasy miasta płynie szerokim strumieniem.

  2. Ja pisze:

    Tylko w Pruszkowie nic ciekawego się nie dzieje, tylko bloki by stawiali

  3. Romeo pisze:

    Znam jednego Millera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły