Wiemy kto wybuduje Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej!

Grodzisk Maz.

Po wielu miesiącach oczekiwania na rozstrzygnięcie, znamy wynik przetargu na budowę nowoczesnego kompleksu sportowo-rozrywkowego w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycję zrealizuje Skanska S.A.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej powstanie przy ul. Sportowej i będzie to obiekt z dużym rozmachem. Dość powiedzieć, że jego budowa pochłonie ponad 60,5 mln zł, a odbywać się będą tam naprawdę duże imprezy sportowe i kulturalne. Jak zaznaczał z rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, hala widowiskowa ma pomieścić trzy tysiące osób i będzie to największy tego typu obiekt w naszej okolicy.

Procedura przetargowa trwała od lipca. O zlecenie budowy ubiegało się dziesięć firm, ale najniższą i, jak się okazuje, najlepszą ofertę złożyła Skanska S.A. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana na początku grudnia.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie wielofunkcyjny budynek z halą sportową, trybunami, sale sportowe z pomieszczeniami towarzyszącymi i łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły podstawowej nr 6. Bez wieży widokowej, która powstanie w etapie drugim. Wykonawca zajmie się rozbiórką istniejących budynków, demontażem skateparku (urządzenia zostaną ponownie wykorzystane), zagospodarowaniem terenu w otoczeniu budynku hali, parkingami i całą potrzebną infrastrukturą. Termin zakończenia prac to druga połowa sierpnia 2022 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wiemy kto wybuduje Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej!”

  1. kuba.lusnia@gmail.com pisze:

    Te pieniądze mogliby przeznaczyć na ukończenie remontu dróg oraz wybudowanie lepszego i bezpieczniejszego skateparku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły