Wiemy kto rozbuduje szkołę w Żółwinie

Żółwin

Urząd gminy w Brwinowie rozstrzygnął przetarg na przebudowę i rozbudowę Zespołu Szkół w Żółwinie. To kolejna duża inwestycja oświatowa w tej miejscowości.

Niedawno na naszych łamach informowaliśmy o zakończeniu budowy przedszkola dla małych mieszkańców Żółwina. Przy ul. Nadarzyńskiej powstał nowoczesny obiekt przystosowany do potrzeb najmłodszych dzieci. Jednak pojawią się one tam dopiero we wrześniu przyszłego roku. Dlaczego? Powodem jest właśnie rozbudowa szkoły. W trakcie trwania prac uczniowie zostaną przeniesieni do budynku przedszkola. Do nowej, większej szkoły powrócą właśnie we wrześniu 2021 r.

I wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie prac. Z grona pięciu firm, które ubiegały się o to zlecenie, najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Kielc. Zaproponowana cena to niemal 5 mln zł. Przed wbiciem pierwszej łopaty pozostała jeszcze jedna formalność, czyli podpisanie stosownej umowy.

Jaki dokładnie jest zakres inwestycji? Przedsięwzięcie zakłada m.in. budowę nowego segmentu dydaktycznego wraz z umeblowaniem i wyposażeniem, roboty rozbiórkowe, zagospodarowanie terenu oraz roboty związane z dostosowaniem istniejącego budynku szkoły i połączenie go z nowym segmentem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.