Wiemy, gdzie będzie działać tymczasowe targowisko w Milanówku

Milanówek

W Milanówku trwają przygotowania do modernizacji dotychczasowego targowiska. Gmina udostępni kupcom plac po fabryce MIFAM na czas prowadzonych prac.

Plac po fabryce MIFAM pomiędzy ul. Królewską a Dembowskiej stanie się tymczasową lokalizacją targowiska. Zarządca obiektu dostosuje tymczasowy teren do prowadzenia handlu.

Jak zapewniają władze Milanówka kupcy dotychczasowego targowiska będą mogli skorzystać z nowego punktu na dogodnych warunkach. Handlowcy otrzymają gwarancję pierwszeństwa najmu powierzchni na zmodernizowanym obiekcie oraz będą mieli zarezerwowane miejsce na tymczasowym placu.

Dotychczasowe targowisko ulegnie ogromnym zmianom. W ramach inwestycji powstaną trzy wiaty jako zadaszenie stoisk do handlu produktami rolno – spożywczymi oraz przemysłowymi. Wykonawca wymieni nawierzchnię terenu targowiska w miejscu do handlu, ciągów pieszych i pieszo – jezdnych i drogi wewnętrznej. Robotnicy ogrodzą teren targowiska. Wykonawca odwodni teren remontowanego obiektu oraz zamontuje instalacje fotowoltaiczne na dachach wiat handlowych.

Robotnicy oświetlą teren lampami hybrydowymi z oprawami LED. W kolejnym etapie władze Milanówka planują wymienić kontenery handlowe na remontowanym obiekcie.

Modernizacja targowiska ma poprawić wizerunek Milanówka. – Wszelkie działania, które realizuję nakierowane są wyłącznie na rozwój naszego miasta, nawet jeżeli procedury związane z realizacją planowanych inwestycji i pozyskiwanych na ich cel środków, trwają przez jakiś czas, to staram się na bieżąco informować o ich postępach – informuje Piotr Remiszewski, burmistrz gminy Milanówek. – Ogłoszony przez urząd przetarg dotyczy formuły „Zaprojektuj i wybuduj”, a więc szczegółowe plany inwestycji zostaną przedstawione dopiero przez firmę, która przetarg wygra. Jestem również pewien, że mieszkańcy nie chcą, by reprezentacyjny plac w centrum miasta nadal wyglądał tak jak teraz. Rozwijajmy nasze miasto razem – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wiemy, gdzie będzie działać tymczasowe targowisko w Milanówku”

  1. asia pisze:

    Po modernizacji nie będzie się opłacać kupić cokolwiek na targu , handlowcy podniosą ceny o 300% ze względu na wysokie opłaty targowe burmistrz o tym nie pomyślał , zamuruje każdą wolną przestrzeń a potem da nogę do Afryki

  2. Mieszkanka Berlinów pisze:

    Ale będę miała bliziutko na targ! Dobry pomysł, taki prowizoryczny targ to jak dla mnie prawdziwe targowisko:)

  3. 546345 pisze:

    Wizerunek Milanówka może tylko poprawić zmiana burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły