Wielu chętnych na projekt przystanków

Kolej

Aż 47 podmiotów zgłosiło chęć udziału w konkursie na projekt przystanków WKD. Zwycięzcę poznamy w drugiej połowie kwietnia.

Nie wszyscy spełnili jednak wymagania formalne i z 47 zgłoszeń odrzucono 5. Autorzy pozostałych powalczą o nagrodę, czyli 25 tys. zł i możliwość zaprojektowania wszystkich stacji na linii WKD. Na razie pomysły na nowy wygląd i funkcjonalność mają dotyczyć trzech przystanków: Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna (to strefa ochrony konserwatorskiej) oraz Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Co mają uwzględniać projekty? Wymagane elementy to m.in. wiaty z oświetleniem, siedziskami, nazwą stacji i innymi nośnikami informacji (np. gablotami, tablicami, billboardami), a także śmietniki, stojaki na rowery, skrzynie na piasek, elementy dekoracyjne, ogrodzenia i barierki oraz drogowskazy dla podróżnych.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na 19 kwietnia. A kiedy można spodziewać się wcielenia zwycięskiego projektu w życie? WKD chce rozpocząć prace na przystankach w 2017 r i sukcesywnie zmieniać każdego roku wygląd kilku stacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.